Skocz do zawartości

Przeglądarka plików graficznych - praca w trybie "kiosk".


atlantis86

Pomocna odpowiedź

Szuka jakiejś prostej przeglądarki plików graficznych pod Linuksa (konkretnie będzie to działało na RasPi), która oferowałaby poniżej opisaną funkcjonalność.

Po pierwsze program ma być odpalany przy starcie systemu ze skryptu. Startuje od razu w trybie pełnoekranowym, gotowy do wyświetlania podanej mu listy plików albo zawartości danego katalogu. Wyświetla tylko zdjęcie przeskalowane do wielkości ekranu i nic innego. Żadnych menu, pasków, opisów. Użytkownik ma mieć tylko możliwość przełączania pomiędzy zdjęciami, poprzez kliknięcie/dotknięcie ekranu z prawej lub lewej strony (ewentualnie przez gest przeciągnięcia). Oczywiście możliwość zamknięcia programu nie wchodzi w grę, przynajmniej nie bez podpiętej klawiatury.

Mile widziane animacje podczas przełączania zdjęć.

Popularny odtwarzacz VLC daje możliwość uruchomienia odtwarzania filmu w trybie "kiosk" - w pełnym ekranie i bez interfejsu użytkownika. I mi właśnie chodzi o coś takiego, tylko dla zdjęć. Ktoś z was spotkał się z czymś takim?

Link do komentarza
Share on other sites

Nie korzystałem z takich programów dedykowanych zdjęciom, więc nie chce doradzać w ciemno, ale mam inny sprawdzony sposób. Na Twoim miejscu rozważyłbym opcję uruchamiania Chrome w trybie kiosku. Nie wiem jakie masz wymagania co do galerii, ale da się coś takiego zrobić dość prosto na samym html/js. Pomocne będzie też PHP (zależy ile plików masz i skąd będziesz je pobierał). Zrobienie prostej galerii w html nie zajmie dużo czasu, a masz pełną dowolność zmian interfejsu. Korzystam z takiego rozwiązania do wyświetlania trochę innych danych i sprawdza się bardzo dobrze. Po podłączeniu do zasilania Raspberry Pi ładuje się, po chwili uruchamia Chrome na cały ekran i ładuje konkretną stronę. Nie widać żadnych systemowych kontrolek.

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)
18 godzin temu, Treker napisał:

Na Twoim miejscu rozważyłbym opcję uruchamiania Chrome w trybie kiosku.

W międzyczasie doszedłem do tego samego wniosku. Po prostu liczyłem na to, że może ktoś już wcześniej miał do czynienia z podobnym problemem i gdzieś istnieje "kioskowa" przeglądarka, pracująca bliżej CPU, a co za tym idzie - szybsza od wszystkich "webowych" rozwiązań. Ostateczne jednak postawiłem na gotową bibliotekę do obsługi galerii w JS (photoswipe) oraz Chrome pracujący w kiosk mode. Poskładanie tego w całość zajęło mi kilkadziesiąt minut. 😉

Edytowano przez atlantis86
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.