Skocz do zawartości

HM-10, brak komunikacji


phillix

Pomocna odpowiedź

Cześć, od kilku godzin próbuję nawiązać kontakt z HM-10, lecz bez skutku.

Podłączony pod arduino, piny TX-RX na krzyż jak trzeba. Uruchamiam pusty szkic, w terminalu wpisuję jakieś komendy AT i nic. W menedżerze urządzeń windows nie mam wirtualnego portu COM.

Jedyne co udało mi się uzyskać to połączenie przez jakąś aplikację na iOS "BLE Scanner', ale ona jedynie jakieś dane pokazuje.

Chcę sterować robotem za pomocą jakiejś aplikacji na iOS przez BT.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Sprawdzę w domu. Jeszcze pytanko - wyczytałem że dla arduino łączy się 6 i 7 pin ze złączami tx i rx żeby się komunikować. Gdy próbuję wgrać obojętnie jaki kod z zajętymi portami tx/rx to wywala błąd albo IDE ma freeza, to normalne? 

Link do komentarza
Share on other sites

UNO posiada tylko jeden serial, więc przy podłączeniu modułu do pinów RX i TX blokujesz jednocześnie komunikację mikrokontrolera z PC która odbywa się na tych samych pinach.

Możesz to rozwiązać używając Soft Serial. Przepinasz moduł pod inne piny, które sam wybierzesz (co i jak masz w opisie biblioteki), programujesz Arduino w sposób który podlinkowałem wyżej z tym że z wykorzystaniem biblioteki podlinkowanej wyżej w tym poście.

Edytowano przez szczawiosław
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Mogę Ci zaproponować stronę, na której powinieneś znaleźć rozwiązanie. Osobiście bawiłem się tym projektem aby synowi zademonstrować działanie BLE HM-10.

Są tam przedstawione rozwiązania od strony arduino oraz MitApp2 (tworzenie aplikacji na androidzie), ale na telefonie zadziała również poprzez klasyczny terminal BLE. 

http://www.martyncurrey.com/arduino-hm-10-and-app-inventor-2/

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.