Skocz do zawartości

Gotowe układy napędowe


Jac_en

Pomocna odpowiedź

Witam,

poszukuję gotowego układu napędowego do robota. Najlepiej z silnikami, może być również z akumulatorami. Czy ktoś z forumowiczów zna firmy sprzedające takie produkty? Na razie znalazłem jedną polską propozycję:

http://mobot.pl/index.php?site=products&type=855&details=7998

która nie wydaje się zła, ale może ktoś zna coś innego?

Link do komentarza
Share on other sites

A nie lepiej i taniej by było wykorzystać modele zdalnie sterowane?

Wyrzucasz cała elektronike i masz to co potrzebujesz

Na allegro dośc często zdarzają się fajne okazje, np. pojazd bez pilota lub samo podwozie

Link do komentarza
Share on other sites

Można zastosować wspomniane przez Was rozwiązania, ale interesuje mnie raczej jakieś mocne, uniwersalne podwozie które da sie zastosować do wielu projektów. Pieniądze akurat w tym przypadku nie grają roli, a wymieniona przeze mnie platforma posiada silniki Buehler - podobno całkiem dobre.

Niestety nie posiadam na miejscu żadnego warsztatu(ani nawet narzędzi) a ten wydaje mi sie niezbędny aby dobrze(!) przerobić jakiś model na samo uniwersalne podwozie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ewentualnie przejrzyj sobie stronę http://www.robonet.pl/?shop&c=mechanika

Ceny może nie małe, ale nie znam innych sklepów o charakterze robotycznym z podobnymi produktami. Jak tu Cię nic ni zainteresuje, to tak jak mówili koledzy wcześniej jakieś sklepy modelarskie, czy zepsute modele.

A przerobić np. samochodzik zdalnie sterowany nie jest trudno, wystarczy śrubokręt i nożyk. Choć to zależy od stopnia zaawansowania modelu. Generalnie w Twoim przypadku chodzi o to, aby zostawić samą mechanikę 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Może też zainteresować Cię ta strona:

http://www.pololu.com/

Łatwo skompletować podwozie, wystarczy chassis i zestaw silnik +koła... Sporo zależy od przeznaczenia platformy. W Polsce jest firma, która sprowadza części z pololu - davinci shop. Warto też poszukać na allegro (mają swoje konto).

Link do komentarza
Share on other sites

Zdecydowany jescze niestety na 100% nie jestem, ale dziękuję za wszystkie propozycje, a jak juz coś zakupię to na pewno opiszę jak się sprawuje i czy warto. Właśnie dogaduję się co do ceny z konsultantem WoBit-u(producent Mobota) bo tak naprawdę są 2 wersje tego podwozia:

1) zawierająca:

- silniki + koła

- 2 x akumulatory 6V

- "pokładową" łądowarkę

- układ sterowania z ATmegą 128

2) zawierająca tylko silniki+koła

Problem polaga na tym że potrzebna mi jest tak naprawdę ta bardziej wyposażona wersja, ale bez modułu sterowania z ATmegą ponieważ pojazd będzie sterowany Cortex-em M3. Konsultacje trwają...

Mihau - dziękuję za stronę, na pewno sie przyda a niestety nie znałem. Jeśli chodzi o podwozia - wydają się dużo mniejsze niz z Mobota.

nawyk - również dziękuję za propozycję, ale niestety te konstrukcje są głównie plastikowe..

Jeśli chodzi o Mobota:

https://www.youtube.com/watch?v=18Hrkyqerf4

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.