Skocz do zawartości

Jaki zestaw startowy wybrac??


kowal123

Pomocna odpowiedź

Ja bym ci polecił, samemu zrobić najprostszy układ z prockiem :

- reset

- zasilanie

- rezonator kwarcowy

- reszta to piny

I do tego, póżniej dorabiać płytki z układami. Takie coś zmieści ci się do robota, i przy budowie takowego wybierzesz tylko potrzebne moduły.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ten :

http://www.allegro.pl/item858289653_programator_usb_avr_isp_i_tasma_idc_kabel_miniusb.html

sprzedawca : microSENSE

nazwa aukcji : Programator USB AVR ISP I+Taśma IDC+Kabel miniUSB

Widziałem go u kumpla (w działaniu jakby co 😉 )i sam się przymierzam do kupna takowego.

__________

Komentarz dodany przez: Nawyk

Regulamin, punkt 3n - popraw, proszę.

proszę 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Miałem kupić tego co madik, ale w moim linku jest wszystko co potrzebne (kabel USB i złącze do adaptera) a nie chcę u dwóch różnych sprzedawców kupować odzielnie programator i kabel usb. Poza tym są praktycznie takie same 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Poza tym są praktycznie takie same
no nie zupełnie... Tamten jeśli nie przeprogramujesz to masz usbasp, a to wiąże się z tym że będziesz programować przez avrdude, a jeśli przeprogramujesz... no to w tedy zgoda 🙂
Link do komentarza
Share on other sites

Ja ostatnio miałem okazję pobawić się tym, o którym pisał Madik.

Działa pod AVRStudio.

AVRStudio ma jedną zaletę w porównaniu z WinAVR - automatycznie tworzy pliki MAKE.

Mimo, iż aby programować w C w AVRStudio trzeba zainstalować zewnętrzny kompilator np. z WinAVR

to z tym programatorem pracujesz w jednym środowisku.

Co do zakupów tego typu to jak zawsze polecam byle jaki układ testowy (nawet płytka stykowa) i bardzo dobry programator/debuger sprzętowy jakim jest AVR Dragon (www.seguro.pl)

Wymaga zabawy z procesorkami posiadającymi JTAG lub dW (DebugWIRE) np mega88 lub tiny2313.

Link do komentarza
Share on other sites

Jak chodzi o wybór płytki ewaluacyjnej:

1) http://www.propox.com/products/t_144.html

2) http://www.propox.com/products/t_145.html

1 jest tańsza, a atmega8 to całkiem spory procesor na początek.

Natomiast płytka 2 ma jedną przewagę - obsługuje JTAG - więc jeśli będziesz się uczyć możesz debugować program (wykonywać linia po linii, podglądać wartości zmiennych, zawartości rejestrów).

Dla początkującego proponowałbym taki zestaw:

* Płytka 2

* programator obsługujący JTAG

* AVRStudio + WinAVR jako kompilator

Ja na podobnym etapie zaczynałem zabawę z AVR i polecam na początek.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja kupiłem sobie właśnie płytkę testową tyle że troszkę inną niż tutaj prezentujecie, później tego żałowałem. Moim zdaniem lepszym rozwiązaniem jest płytka stykowa+procek+programator+wyświetlacz+troszkę komponentów elektronicznych. Robimy co chcemy jak chcemy, nic nas nie ogranicza, a przyszłości taka płytka pewnie jeszcze się przyda... 🙂😉

Link do komentarza
Share on other sites

Współpracuje z programem AVRDUDE i khazama AVR Programmer jako USbasp, a po zmianie firmware'u może pracować jako programator STK500v2.
Co to usbasp ?

Co tu powiedzieć... 🙂 to jest programator USB lecz on jest obsługiwany tylko przez AVR-DUDE (co dla mnie bascomowca jest niewygodne bo muszę uruchomić dodatkowy progra,
Ci co programują w C to nie mają tego problemu)

Co oznacza operacja przeprogramowania ?/ Jak się ją wykonuję ?

Wykonuje go CHYBA sprzedający, ale pewien nie jestem(spytaj się). A z resztą posłuchaj co powiedzą doświadczeni. 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.