Skocz do zawartości

uC Intel 1980


mateuszlor

Pomocna odpowiedź

Znalazłem w starym telewizorze taki uC: (układ napisów oryginalny)

Intel 1980

P8035AHL

K843995

Znalazłem datasheeta do podobnych uC (lecz nie do tego).

Z tego co wyciągnąłem z tej dokumentacji to że układy z P na początku są programowalne.

Stąd właściwe pytania:

1. Jak go zaprogramować (jaki programator/płytka)?

2.Czy można go aktualnie wykorzystać?

Link do komentarza
Share on other sites

Można stosować takie "egzotyczne" procesory, ale jaki jest w tym sens?

Masz jedną sztukę i jak go uszkodzisz to koniec. Pewnie da się kupić nowy, ale cena jest zapewne kosmiczna.

W tej chwili masz całe tony AVRów, PICów i ARMów, które dostajesz za kilka zł, masz opisy, porady, programatory i co nie tylko. Szkoda czasu na bawienie się w coś egzotycznego.

Link do komentarza
Share on other sites

Dość ciekawa "zabawa" z procesorem podobnym do tego (też zabytek, 8042) znajduję się w EdW 7/2008, jak chcesz to sobie poczytaj (dokładna nazwa artykułu to "Cyfrowa archeologia - mikrokontroler 80C42").

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

To jest mikrokontroler rodziny MCS-48, zabytek już. Nie ma co się w to bawić, możesz poszukać dokumentacji całej rodziny, ale gdzie Ty pod to znajdziesz kompilator to ja nie wiem. Poczytaj to. Hmmm, a ile za to byś chciał ? =>

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

To jest mikrokontroler rodziny MCS-48, zabytek już. Nie ma co się w to bawić, możesz poszukać dokumentacji całej rodziny, ale gdzie Ty pod to znajdziesz kompilator to ja nie wiem. Poczytaj to. Hmmm, a ile za to byś chciał ? =>

Gdzieś chyba mam (cross) asembler pod konsolę do nich. Inna sprawa że w starych klawiaturach do PC też tego pełno siedziało.

Natomiast dziwi mnie że te układy są programowalne - być może są to promy - w każdym razie nie widziałem jeszcze eproma. Z tego co pamiętam adresuja kilka (2kB?) kilo pamięci. Zgadzam się że bez sensu jest ich używanie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.