Skocz do zawartości

Bateria alkaliczna 9V


Leogict

Pomocna odpowiedź

Napewno ma większą pojemność od baterii zwykłej. Alkaliczne zawsze mają większą pojemność od zwykłych. Dokładnie nie jestem ci w stanie powiedzieć jaką pojemność, zależy to też w jakiejś mierze od producenta. Zwykle na bateriach pojemności nie podaje się. Szczerze powiem, że nie wiem dlaczego...

Coś odnośnie pojemności masz podane tu:

http://en.wikipedia.org/wiki/Battery_(electricity)#Battery_lifetime

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ciężko powiedzieć czy wiarygodne skoro podano tam jedną pojemność. Osobiście za najbardziej pojemne cenię sobie Energizery, ale to takie moje własne zdanie nie poparte żadnym testem. No i taki energizer to koło 13zł coś a najtańszą 9V za 3zł dostaniesz.

Ale jedno ci mogę powiedzieć. Nie spodziewaj się wielkich pojemności po takiej baterii. 9V zwykle mają małą. Musiałbyś zmontować źródło prądowe i zmierzyć pojemność, ale myślę, że różnicy >100% od tej podanej na wiki w twojej baterii nie będzie.

[ Dodano: 06 Sty 10 06:52 ]

P.S. A to my się kolego znamy z elportalu 😉😅

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zwykle na bateriach pojemności nie podaje się. Szczerze powiem, że nie wiem dlaczego...

Nieraz widziałem ale nie na samej baterii ale na papierowym opakowaniu. Poza tym mAh jak dla mnie jest miarą niedokładną jak oceniamy baterie. Bo jak bateria trafi nam się "leniwa" to z czasem napięcie spada wiec lepiej porównywać Wh na akumulatorkach kilka razy widziałem pojemość podaną w Wh albo AVh

P.S. (oczywiści to co pisze nie odnosi się do jakichkolwiek baterii Litowych one naprawdę dobrze trzymają napięcie

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Z tego co pamiętam, to w katalogu elfy każda prawie bateria miała podaną pojemność. Oczywiście pojemność baterii zwykłych i alkalicznych w dużej mierze zależy od pobieranego prądu, ale główna różnica pomiędzy baterią zwykłą a alkaliczną polega na sposobie oddawania prądu w czasie. Prąd zwykłej baterii na początku porównywalny z prądem baterii alkalicznej (pod jednakowym obciążeniem) bardzo szybko spada do małych wartości, natomiast charakterystyka baterii alkalicznej jest bardziej płaska, czyli prąd spada bardziej liniowo. Wniosek jest jeden, baterie alkaliczne nadają się bardziej do urządzeń o dużym poborze prądu.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.