Skocz do zawartości

Połączenie raspberry przez eduroam


Karliko

Pomocna odpowiedź

Cześć, chce się połączyć z raspberry pi 3 B+ przez eduroam (sieć uczelnianą) i nie wiem kompletnie jak to zrobić bo nie mam hasła i loginu do sieci tylko sam certyfikat do logowania. W internecie są filmiki i tematy na forach po ang ale ja nic z nich nie rozumiem. Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

Pytanie po co chcesz się tak łączyć? Na pewno w sieci uczelnianej są jakieś zabezpieczenia i blokady, szczerze wątpię, że będziesz mógł się łatwo połączyć przez SSH. Potrzebujesz do czegoś takie połączenia czy chcesz to zrobić na potrzeby nauki pracy z RPi?

Link do komentarza
Share on other sites

Do nauki pracy z RPI, mam już dość podłaczania kabla ethernet i chciałem zapytać czy jest to wgl możliwe by połączyć się z eduromem. Na filmiki poniżej jest taki tutorial jak się połączyć ale ja nie mam hasła tylko certyfikat i nie wiem jak się go załącza.

 

Link do komentarza
Share on other sites

Nie testowałem na raspberry, ale używam debiana na laptopie i wpis w wpa_supplicant.conf wygląda następująco:

network={
        ssid="eduroam"
        key_mgmt=WPA-EAP
        proto=WPA2
        pairwise=CCMP TKIP
        group=CCMP TKIP
        eap=TLS
        ca_cert="/home/elvis/ca.pem"
        private_key="/home/elvis/cert.p12"
        private_key_passwd="111"
}

 

 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Elvis Wpisałem też taki config i narazie mi się pokazało coś takiego, nie mogę kliknąć w eduroam. Wiesz może co dalej zrobić? Wiem że skądś trzeba mieć adres ip danego przez router malince ale nie wiem kompletnie jak go odczytać.

image.thumb.png.1859c36c620986116bf670df4a913d3c.png

Link do komentarza
Share on other sites

Nie używam networkmanager-a, więc nie podpowiem. Ale powinny być podobne opcje jak w pliku wpa-supplicant, chociaż pewnie pod innymi nazwami. Adres ip dostaniesz przez dhcp, więc to akurat nie problem.

Edytowano przez Elvis
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.