Skocz do zawartości

Detaliczne cięcie blachy?


nemm

Pomocna odpowiedź

cięcie wodą jest stosunkowo drogie i mało opłacalne..

No teraz to dowaliłeś 😃, akurat Cię zmartwię bo pisze o tym prace inżynierską, no i w ramach pisania tej pracy miałem dostęp do obrabiarki AWJ. Cięcie ta metodą jest tańsze od cięcia laserem, można ciąć grubsze materiały, do tego gumę, kompozyty, szkło, marmur i co tylko nie wymyślisz to to potniesz przy pomocy AWJ. Do tego sama maszyna jest nieporównywalnie tańsza od sprzętu do cięcia laserem.

Link do komentarza
Share on other sites

Kulpina, weź zaprojektuj jakiś element skontaktuj się z firmą i poproś o wycenę, to się dowiesz o ile jest tańsze.

Skoro koszt cięcia zależy, od zużycia energii i kosztu urządzenia i amortyzacji, projektu i materiału, to w przypadku pierwszych 3 zmiennych, AWJ jest nie do przebicia. Ja na potrzeby swoich badań pociąłem na AWJ 0,5 tony blachy w ramach badań, kosztowało mnie to nic.

Proponuję pośledzić literaturę branżową, wszędzie się dowiecie, że AWJ jest tańsze szybsze i potnie wszystko niezależnie od grubości.

Link do komentarza
Share on other sites

Do cięcia grubszych blach i większych rozmiarów bardzo dobra jest wycinarka plazmowa, niestety jest to już koszt kilku tysięcy + kompresor, ale jak namierzy się kogoś kto ją ma to za flachę wam potnie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

http://www.pragma.com.pl/kontakt.php - z tą firmą się kontaktowałem podczas pisania pracy inżynierskiej, no i jako jedyni udzielili mi kilku sensownych odpowiedzi na moje pytania związane z kosztami prowadzenia procesu ciecia AWJ, odnośnie kosztów inwestycyjnych na sprzęt i amortyzacji itp ... co do cen cięcia się nie dopytywałem.

KD93, powiedzmy że masz fantazje chcesz wystrugać ładną budę dla robota sumo. Bierzesz sześcian o boku 100mm powiedzmy z aluminium, każesz wyciąć go tak by zostały tylko 4 ścianki o grubości 4 mm. Alternatywa jedyna to frezowanie 😋, a tak to trzaskasz element na AWJ.

Na potrzeby badań ciąłem stal szybkotnąca o twardości 65HRC, a żeby było weselej to ciąłem materiał wsadowy o grubości 150mm, szło mozolnie ale dało rade. Zobaczymy, może po obronie jak będę chciał coś wyciąć promotor się zgodzi po znajomości 🙂.

Link do komentarza
Share on other sites

Źródło laserowe ma do 10kW, pompa wodna do 37kW. Jaka oszczędność na prądzie? Źródło laserowe i cały laser wymaga mniejszej częśtotliwości przeglądów niż WJ i części eksploatacyjne są tańsze. O prędkości cięcia lasera i prędkości ruchów pośrednich nie wspominając.

Obudowę aluminiową do robota o ściance 4mm robi się giętą z blachy i spawaną w narożniku, nie ciętą z kloca materiału.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.