Skocz do zawartości

Stabilizator napięcia


Leoon

Pomocna odpowiedź

Dzień dobry, chciałbym prosić Państwa o pomoc. Kupiłem jakiś czas temu do starego laptopa ExpressCard z wyjściem USB 3.0 jako że stary Sony VAIO ich nie posiada. Problem w tym że po zmierzeniu napięcia na wyjściu tego USB jest ok. 5.4V pod obciążeniem. Wydaje mi się że tyle być nie powinno. W związku z czym znalazłem regulator napięcia  TPS76850  http://www.ti.com/lit/ds/symlink/tps768.pdf który myślę że powinien być w sam raz biorąc pod uwagę niski "dropout". Jednak nie jestem pewien czy jeśli podłącze samo wejście i wyjście napięcia czy będzie działać prawidłowo. Nie rozumiem zwłaszcza czym jest "PG" i czy można to pominąć.

IMG_20190610_125353.jpg IMG_20190610_125423.jpg 687474703a2f2f7777.gif

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, deshipu napisał:

Ale po co ten regulator napięcia? Może opisz dokładnie co próbujesz zrobić, bo jak na razie to co napisałeś nie ma żadnego sensu.

Chciałbym obniżyć napiecie na wyjsciu USB które jest za wysokie powinno być 5V a nie 5,4V. Myślałem o tym by zaraz przed portami umieścić ten regulator który je obniży. Miałoby to wygladac w ten sposób że wspólny dla tych portów plus zostałby przerwany (czyli ścieżka na płytce) i dodałbym ten regulator zaraz przed wyjściem na oba USB. Nie wiem jak inaczej to wytłumaczyć. Co najważniejsze chodzi mi o to czy ten regulator będzie pracował bez podłączania go pod ten "PG".

Link do komentarza
Share on other sites

USB dopuszcza wyższe napięcie niż 5V — bardzo wiele urządzeń daje więcej, żeby nawet przy długim kablu mieścić się w standardzie.

7 godzin temu, Leoon napisał:

Nie rozumiem zwłaszcza czym jest "PG" i czy można to pominąć.

Cytat

Power good (PG) of the TPS776xx is an active high output, which can be used to implement a power-on reset or a low-battery indicator.

Czyli tłumacząc, jest to wyjście, na którym masz stan wysoki jak zasilanie jest dobre, a niski jeśli napięcie zasilania spadnie poniżej krytycznego poziomu. Jeśli nie potrzebujesz, to możesz zostawić niepodłączone.

  • Lubię! 1
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

7 minut temu, deshipu napisał:

USB dopuszcza wyższe napięcie niż 5V — bardzo wiele urządzeń daje więcej, żeby nawet przy długim kablu mieścić się w standardzie.

Czyli tłumacząc, jest to wyjście, na którym masz stan wysoki jak zasilanie jest dobre, a niski jeśli napięcie zasilania spadnie poniżej krytycznego poziomu. Jeśli nie potrzebujesz, to możesz zostawić niepodłączone.

Dziękuję

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.