Skocz do zawartości

Kurs Qt – #4 – aplikacja mobilna, łączność Bluetooth z Arduino


Pomocna odpowiedź

Możesz włączyć wszystkie logi dla modułu BT (może zobaczysz w nich coś ciekawego):

#include <QLoggingCategory>

int main(int argc, char *argv[]) {
  QLoggingCategory::setFilterRules(QStringLiteral("qt.bluetooth* = true"));
  // ...
}

 

4 minuty temu, matsobdev napisał:

Może PC/laptop nie obsługuje BT SPP. Po stronie komputer to dongiel USB/jakiś wbudowany w lapka?

Też bym szukał w tym kierunku. Sprawdziłbym jakiś desktopowy program do obsługi BT Classic czy on jest w stanie się połączyć z HC-05.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 3.07.2021 o 20:58, MateoS07 napisał:

 

Próbuję stworzyć drugie okno do aplikacji analogicznej jak w kursie. Po wciśnięciu przycisku pierwsze okno ukrywam następnie otwieram drugie. Jednak drugie okno które odpalam w telefonie nie dopasowuje się kompletnie do ekranu telefonu. Po obróceniu telefonu okno też ląduje w losowym miejscu. Zgaduje że problem był ze sposobem w jaki stworzyłem nowe okno i nie ma ono dostępu do informacji o ekranie, niestety nie wiem jak inaczej sobie z tym problemem poradzić. Drugie okno stworzyłem klikając prawym przyciskiem na projekt i dodałem nową "Klase formularza QT Designer". Ma ktoś pomysł jak sobie z tym poradzić?

Link do komentarza
Share on other sites

@forever QtWidgets są uciążliwe jeśli chodzi o urządzenia mobilne. Jeśli chcesz, żeby Twoja aplikacja dobrze wyglądała na telefonie to polecam przejść na QtQuick - czyli następna cześć: https://forbot.pl/blog/kurs-qt-5-budowa-interfejsow-z-qt-quick-i-qml-id39308. QtWidgets są już starą technologią, którą zastępuje QtQuick.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Matthew11 Dzięki za informacje na pewno stestuję. Miałbym tylko jedno pytanie, czy nawiązywanie połączenia bluetooth i komunikacja z urządzeniem przebiegnie analogicznie do pierwszej części kursu? Mam przez to na myśli przy użyciu tych samych bibliotek metod i obiektów? Zakładam że tak ponieważ dalej wykorzystujemy do programowania język c++ jak w pierwszej części.

Edytowano przez forever
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.