Skocz do zawartości

Płytka prototypowa/moduł wykonawczy na PIC32MX440F512H


atlantis86

Pomocna odpowiedź

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

Właśnie zaakceptowałem Twój opis, możesz go teraz zgłosić do akcji rabatowej umieszczając link w temacie zbiorczym. Dziękuję za przedstawienie ciekawego projektu, zachęcam do prezentowania kolejnych DIY oraz aktywności na naszym forum 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Jak kto lubi @InspektorGadzet  ale to nie DIY tylko demo chyba. Żeby można było mówić o DIY to post powinien chyba zawierać pliki projektu? Pobawił bym się czymś takim ale projektować od początku na podstawie zdjęć i to jeszcze pod PIC na pewno nie będę.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)
45 minut temu, InspektorGadzet napisał:

W PIC32 zniechęca mnie dłuuuuuuuuga errata chyba, ze coś się zmieniło i płatny kompilator, bo darmowa wersja dostawia nop lub  coś podobnego aby kod był mniej wydajny.

Z erratami w PIC32 różnie bywa. W przypadku większości używanych przeze mnie układów nie było jakichś większych problemów. To znaczy nie natknąłem się na problemy, które musiałbym jakoś ręcznie obchodzić. Nie miałem też sytuacji, kiedy coś nie działało i po zerknięciu do erraty okazało się, że to wina błędu. Biblioteki od Microchipa zwykle zresztą uwzględniają znane błędy i potrafią je obchodzić.

Są pewne problematyczne układy, na przykład niektóre pierwsze MCU z rodziny PIC32MZ (z grubsza można by je uznać za odpowiednik STM32F4) miały naprawdę szokujące niedociągnięcia. Pamiętam na przykład, że w jednym z nich nie działał oscylator w połączeniu z zewnętrznym kwarcem. Jedynym możliwym rozwiązaniem było stosowanie zewnętrznego generatora...

Instrukcje Nop były ponoć dodawane w kompilatorze xc8. Natomiast xc32 ma w wersji darmowej zablokowane stopnie optymalizacji powyżej O1. W amatorskich warunkach nie ma to wielkiego znaczenia jak dla mnie. Kiedyś słyszałem, że można sobie skompilować kompilator pozbawiony tych ograniczeń, jednak nigdy się to nie bawiłem.

Edytowano przez atlantis86
Link do komentarza
Share on other sites

2 minuty temu, atlantis86 napisał:

Biblioteki od Microchipa zwykle zresztą uwzględniają znane błędy i potrafią je obchodzić.

Dobrze wiedzieć. Ja, sam z siebie, nic na PIC32 nie zaprojektuję ale może trafi się klient co będzie miał specyficzne wymagania? Albo trzeba będzie kontynuować czyjś projekt na PIC32? Nigdy nic nie wiadomo.

Link do komentarza
Share on other sites

17 godzin temu, atMegaTona napisał:

Żeby można było mówić o DIY to post powinien chyba zawierać pliki projektu? Pobawił bym się czymś takim ale projektować od początku na podstawie zdjęć i to jeszcze pod PIC na pewno nie będę.

Nie wymagamy od autorów DIY podawania schematów/płytek/źródeł programów. Oczywiście jest to mile widziane i wiele osób chętnie dzieli się takimi materiałami, ale nie ma takiego wymogu, ponieważ zniechęcało to wiele osób do dzielenia się swoimi projektami. Było tak szczególnie w przypadku osób budujących roboty na zawody, raczej nikt nie chciał dzielić się takimi szczegółami, a już na pewno nie kodem 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.