Skocz do zawartości

Jak wykorzystać wyświetlacz 2x16 ze sterownikiem I2C


Panda

Pomocna odpowiedź

Temat wydzieliłem z kursu Arduino, ponieważ korzystasz z innego sprzętu. Źródło pytania: https://forbot.pl/forum/topic/8183-kurs-arduino-7-wyswietlacz-tekstowy-lcd-2x16

Dnia 29.07.2019 o 23:24, Panda napisał:

Mam mały problem, ponieważ zestaw z arduino zakupiłem z allegro i mój wyświetlacz posiada dodatkowy, wlutowany moduł. Jest możliwość jakoś go wykorzystać, bez odlutowywania modułu?  Chodzi mi o te 4 wejścia podpisane: GND, VCC, SDA, SCL.

Sprawdź jaki sterownik znajduje się na module i znajdź odpowiednią bibliotekę, która potrafi obsługiwać wyświetlacze 2x16 znaków podłączone przez ekspandery I2C.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Treker Masz racje, późno było i się śpieszyłem.

Niestety, po podłączeniu według poradnika, do którego link dałem wyżej wyświetlacz pokazywał tylko kwadraciki. Kod również jest ok. Nie było różnicy między wyświetlaczem po prostu podłączonym a wyświetlaczem, do którego Arduino wysyła "zadanie". Bibliotekę również zainstalowałem i działa, gdyż "wgrywanie zakończone sukcesem". Jest możliwość, że wyświetlacz jest zepsuty? Albo zainstalowałem najnowsze sterowniki, a poradnik jest trochę starszy.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Proponuję zapoznać się bliżej z protokołem I2C i przejrzeć datasheet od tego sterownika jeśli jest dostępny. Niestety arduino to nie klocki lego choć twórcy tego środowiska bardzo się starali aby było jak najbardziej przyjazne nawet dla bardzo niedoświadczonych odbiorców. Tak czy inaczej jakąś wiedzę nabyć trzeba aby móc się bawić w konstruowanie urządzeń i proponuję zacząć od np. kursów forbota krok po kroku dzięki czemu adres I2C przestanie być tajemnicą a zabawa wyświetlaczem stanie się łatwa i przyjemna. Kto wie, być może w niedalekiej przyszłości posłuży on do czegoś bardziej praktycznego niż tylko zabawa. Powodzenia.

Zobacz ten film:

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.