Skocz do zawartości
aos

Zakupione Arduino UNO nie działa po pierwszym użyciu...

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich forumowiczów !

Zakupiłem swoje Arduino Uno w zestawie z kursem od forbota, niestety nie nacieszyłem się długo... 

Instalacja oprogramowania, sterownika , wybór portu ( u mnie gdzie nie podłącze pokazuje COM 3 - nawet na innym komputerze ...) wszystko super.

Pierwsze kroki- wgranie Blink-a , później kilka lekcji z kursu - zapalenie diody , miganie , 3 diody itp. wszystko działało super aż do dnia następnego.

Zabieram się rano za dalsze ćwiczenia a tu ZONK - arduino nie chce się komunikować. po sprawdzeniu i wgraniu programu dioda L świeci światłem ciągłym - brak dalszej reakcji,

Co najciekawsze po instalacji od zera na drugim komputerze ( nigdy wcześniej nie miało instalowanego oprogramowania arduino ) nie ma żadnej reakcji . dioda L świeci światłem ciągłym 

wtf ??? nie ukrywam swojego zirytowania gdyż przed zakupem poczytałem trochę, i kupiłem oryginalną płytkę aby uniknąć problemów z tzw. klonami 

@aos witam na forum 🙂

To bardzo dziwna sprawa, bo takie awarie faktycznie raczej się nie zdarzają. Bardzo rzadko ktoś ma problemy z oryginalnymi płytkami. Jeśli masz pod ręką identyczny przewód USB (używany jest często z drukarkami) to warto go podmienić dla testu. Warto też odinstalować sterowniki, usunąć sprzęt i spróbować czystej instalacji (na tym PC, na którym to działało). Przypomnij sobie też czy przypadkiem nie położyłeś Arduino na czymś metalowym np. na nóżce jakiegoś elementu typu dioda/rezystor (mogłeś przypadkiem zrobić zwarcie od dołu).

Jeśli to nie pomoże to zgłoś reklamację w Botlandzie - na pewno chętnie pomogą i szybko wymienią Arduino 🙂

urządzenie zamontowałem od razu po zakupie na podstawce wiec zwarcie od spodu nie wchodzi w grę.

Zmierz napięcia na pinach 5V i 3.3V czy wszystko jest od tej strony w porządku. Dobrze jest mieć jakiś programator i sprawdzić czy procesor jeszcze żyje. A jak tak sobie po prostu padło to masz ten luksus, że kupiłeś w PL i masz gwarancję.

• Lubię! 1

@aos jak temat Twojego Arduino? Udało Ci się coś zdiagnozować lub zgłosiłeś reklamację?