Skocz do zawartości

Problem z działaniem RPi po aktualizacji systemu


Kamil_Champion

Pomocna odpowiedź

Witam,

Mam dziwny problem, RPi działało mi z całym systemem i połączeniem przez SSH, instalowałem sobie aktualizacje do systemu, po czym w pewnym momencie RPi się zresetowało i już nie mogłem się z nim w żaden sposób połączyć. Komputer nie wykrywa interfejsu sieciowego RPi komendą - "arp -a", a samo RPi nie czyta karty pamięci - wnioskuje to po nie świecącej się zielonej lampce (żadnej ponieważ zaopatrzyłem się już w nową i sprawdziłem na nowej). Sama malinka w ogóle się nie grzeje po podłączeniu do zasilania, a chyba powinna. Jakieś pomysły jak dojść do problemu ? Korzystam z zasilacza dedykowanego, więc nie powinno mieć miejsca jakieś problemy z zasilaniem czy przegrzaniem (był uruchomiony tylko system).

Link do komentarza
Share on other sites

@Kamil_Champion, witam na forum 🙂

2 godziny temu, Kamil_Champion napisał:

Sama malinka w ogóle się nie grzeje po podłączeniu do zasilania, a chyba powinna. Jakieś pomysły jak dojść do problemu ?

Próbowałeś zrobić test z czystą instalacją na nowej karcie? Dzięki temu będzie można wykluczyć ewentualne uszkodzenie RPi.

--

Pytanie zostało wydzielone z tego tematu: https://forbot.pl/forum/topic/10438-kurs-raspberry-pi-6-instalacjakomunikacja-przez-siec/

Link do komentarza
Share on other sites

Wygląda na uszkodzenie - ta "zielona lampka" powinna przynajmniej błysnąć przy starcie.

Na wszelki wypadek spróbuj podłączyć malinkę do innego zasilacza (wystarczy ładowarka od komórki) - w końcu zasilacz, nawet dedykowany też ma prawo się popsuć...

Sprawdzałeś, czy coś w ogóle się pokazuje na ekranie po podłączeniu do telewizora?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

@Treker  Jeśli chodzi o instalację z NOOBSa to niestety RPi na to też nie reaguje

//edit Aaa dobra chodzi Ci o czysty system, pewnie że sprawdzałem, to w sumie była pierwsza rzecz, którą zrobiłem

@ethanak  Próbowałem, żadna różnica.. Monitor nie odpowiada w żaden sposób ;-;

Edytowano przez Kamil_Champion
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.