Skocz do zawartości

Błąd kompilacji (Error while detecting libraries)


Kuba2053

Pomocna odpowiedź

Dzień dobry! 🙂

Teraz przez ponad tydzień nie programowałem w Arduino i dzisiaj wchodzę bo chciałem się pobawić i podczas załadowywania wyskakuje mi błąd (To jest szkic który był wgrany przed tygodniem nic się nie zmieniło). 


#include <LiquidCrystal.h> //Dołączenie bilbioteki
LiquidCrystal lcd(2, 3, 4, 5, 6, 7); //Informacja o podłączeniu nowego wyświetlacza


void setup() {
  lcd.begin(16, 2); //Deklaracja typu
  lcd.setCursor(0, 0); //Ustawienie kursora
  lcd.print("witaj"); //Wyświetlenie tekstu
  lcd.setCursor(0, 1); //Ustawienie kursora
  lcd.print("Na Forbocie!"); //Wyświetlenie tekstu
  lcd.blink(); //Włącznie kursora
}
 
void loop() {
}

ogółem żadne nowości ale chciałem dodać jedną rzecz i wsykakuje ciągle błąd ("exit status 1998730283
Błąd kompilacji dla płytki Arduino/Genuino Uno."). więc myślałem że coś może być z biblioteką nie tak ale sprawdziłem to na zwykłym programie z wyjściem i ustawiłem tam "1" i jest to samo, również sprawdzałem jaka to jest płytka w ustawieniach i podłączenia ale żadna z tych rzeczy. 

Nic nie zmieniałem w arduino i nie wiem z czym to może być związane, za wszelką pomoc bardzo dziękuje.

Link do komentarza
Share on other sites

50 minut temu, Kuba2053 napisał:

nie wiem z czym to może być związane

My też nie wiemy. Ale miło by było, gdybyś wszedł w preferencje Arduino IDE i zaznaczył wyświetlanie wszystkich błędów... może coś więcej się dowiemy?

Link do komentarza
Share on other sites

@Kuba2053 z której wersji IDE korzystasz? Próbowałeś restartować program lub komputer? Jeśli nie mieszałeś nic w domyślnych bibliotekach to taki problem raczej nie powinien występować 😉 Możesz tez dla testu spróbować skompilować ten kod jako nowy szkic.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

"Arduino/Genuino Uno" ogółem już tam próbowałem i wątpie żeby to było z tym a po wyświetleniu wszystkich błędów jak kolega powyżej napisałem poszukałem sobie i znalazłem żeby najlepiej jeszcze raz pobrać biblioteki i powinno być OK. Także biorę się do pracy a jak coś nie będzie grało to napiszę ponownie tutaj 😄

o dziwo gdy wgrałem biblioteke wyświetlił się komunikat że ona już istnieje ale w tym momencie wszystko działa poprawnie także nie wiem czym to było spowodowane ale już działa!!

Także dzięki za pomoc @Treker i @Ethanak  także można wracać do zabawy. 

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.