Skocz do zawartości

Bezprzewodowy Andon system po mojemu


Kamil9002

Pomocna odpowiedź

Witam . Poniewaz zaczynam moja przygode z arduino i podobnymi ukladami tak watek postanowilem zamiescic w tym dziale . Koncepcja systemu "Andon po mojemu" jest taka zechce stworzyc system przywolywania TZN. przycisk z dioda polaczony bezprzewodowo odsylajacy sygnal do aplikacji informujacej na drugiej stronie ze czegos brakuje .Szerzej by to wygladalo o tak :

-Przycisk na pozycji A1 swieci na zielono ,po wcisnieciu przycisku dioda zaczyna migac np. na niebiesko w tym samym  czasie przycisk odsyla sygnal do skanera/tableta nr1  informacje powiedzmy "potrzeba pudelko 1 pozycja A1" po kliknieciu na ta informacje na tablecie nr1  aplikacja przesyla sygnal do skanera nr2 z informacja "przygotowac pudelko nr1 dla pozycji A1".Po klikniecu na informacje na skanerze/tablecie nr2 zostaje odeslany sygnal do przycisku i dioda przestaje migac ale swieci caly czas na niebiesko a na skanerze/tablecie nr1 informacja o pudelku zmienia kolor i pojawia sie nowy przycisk "zakoncz".Po wcisnieciu przycisku "zakoncz" dioda zmienia kolor na zielony.

Pytanie jest takie : jaki byscie hardware do takiego projektu wykorzystali i waszym zdaniem jak trudne to bedzie do wykonania? Poniewaz jest to cos przy czym bede sie stopniowo uczyc uwazam to za long-term plan.Najlepszy sposob polaczenia sadze ze byl by wi-fi poniewaz mamy juz kompletna siec

Link do komentarza
Share on other sites

Sam przycisk z diodami: NodeMCU (tanie i sprawdzone w tego typu projektach, na pokładzie wifi). Oprogramowanie tego - to raczej podstawy, nic skomplikowanego tam nie ma.

Co do aplikacji na skanerach/tabletach - to już zależy od systemu operacyjnego na tych tabletach. Jeśli to RPi albo inny Linux - również nie wymaga to jakiejś tajemnej wiedzy. Jeśli jednak to jakiś iOS, Android czy Windows... no cóż, niech się wypowie ktoś z ową tajemną wiedzą obeznany 🙂

  • Lubię! 1
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

To NodeMCU wygląda świetnie dla tego projektu i da się programować przez arduino ide więc łatwiej dla mnie. Ale teraz się zapytam o kolejną rzecz. Aplikacje dla czegoś takiego łatwiej stworzyć dla androida czy lepiej pomyśleć o jakimś  self made tablecie na bazie rpi? Każda rada dobra ponieważ jak narazíe to w domu mam 2x arduino I jakiś tam zestaw startowy z LCD displayem więc zbieram informacje 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.