Skocz do zawartości

Podłączenie wielu serwomechanizmów do Arduino


Kuba2053

Pomocna odpowiedź

Mam takie pytanię bo obecnie wykonuję trochę większy projekt i będę wykorzystywał serwomechanizmy i pytanie brzmi: Jak sprawa wygląda jak chce podłączyć więcej serwomechanizmów do arduino? Czy mogę podłączyć 2 stabiliatory napięcia do pinu Vin i jeśli przyjdzie żeby oba pracowały to nie będzie sytuacji że braknie napięcia czy muszę w tym wypadku wykorzystać 2 różne żródłą napięcia i wykorzystać w tym wypadku tranzystor jako klucz elektroniczny ? 

Tak wiem, że serwo jest sterowany poprzez wypełnienie sygnału ale czy serwomechanizm będzie działał prawidłowo jeżeli w tym czasie będzie załączany tranzystor

Z góry dzieki za pomoc

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dla większego porządku pytanie wydzieliłem z kursu, ponieważ nie dotyczy ono bezpośrednio omawianych tam ćwiczeń. Tutaj będzie łatwiej utrzymać porządek w dyskusji i nie będziemy mylić osób szukających informacji o programach z kursu. Źródło pytania: https://forbot.pl/forum/topic/8019-kurs-arduino-5-pwm-serwomechanizmy-biblioteki/page/23/

17 godzin temu, Kuba2053 napisał:

Mam takie pytanię bo obecnie wykonuję trochę większy projekt i będę wykorzystywał serwomechanizmy i pytanie brzmi: Jak sprawa wygląda jak chce podłączyć więcej serwomechanizmów do arduino? Czy mogę podłączyć 2 stabiliatory napięcia do pinu Vin i jeśli przyjdzie żeby oba pracowały to nie będzie sytuacji że braknie napięcia czy muszę w tym wypadku wykorzystać 2 różne żródłą napięcia i wykorzystać w tym wypadku tranzystor jako klucz elektroniczny ? 

Nie podałeś szczegółów co do prądu pobieranego przez serwomechanizmy więc ciężko doradzić konkrety. Odpowiadając ogólnie - pin Vin to tylko fizyczne "przedłużenie" baterii, możesz tam podłączyć co tylko chcesz. Jeśli źródło zasilania będzie miało odpowiednią wydajność to możesz podłączyć nawet 20 stabilizatorów 🙂 Zdecydowanie lepiej będzie jednak stworzyć jeden, porządny "zasilacz" dla serw. Jak będziesz znał zapotrzebowanie napędów na prąd to będziesz mógł dobrać jeden mocniejszy stabilizator (lub jakieś inne rozwiązanie).

Jeśli chcesz dodać dwa różne źródła zasilania to nie musisz dodawać żadnego tranzystora. Wystarczy, że masa zasilacza Arduino będzie połączona z masą zasilacza serwa.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

W sumie to już wszystko wiem. Nie byłem pewny tylko jak je mogę podłączyć. Moja praca będzie mniej więcej pokazowa więc raczej serwa nie będą pobierały dużo pradu i będą to zwykle z kursu. Jeszcze po podłączeniu zmierze prąd ale to już wiem że stabilizator i vin wystarczy. Jak skończę projekt to pochwalę się na forum 😄

 

Dzięki wielkie 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.