Skocz do zawartości

Kilka pytań


Jagodziana

Pomocna odpowiedź

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. temat diody został już zamknięty ;] Sorry Madik ale ja czyli laik nie znam słownictwa ;] Teraz interesuje mnie pytanie numer 3.

P.S jak zmienic w eaglu kolor tła?

atmegaa.thumb.jpg.274a8d8f6cfdfdc0b81dc1c13db5f987.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Odnośnie akumulatorków: chyba zostanę przy sanyo. Czemu?? Wole 2000 czy nawet 2700 mAh niż 700 czy 900mAh. Choć tak naprawdę nie wiem co wybrać. Po co człowiekowi tyle rodzai akumulatorków?? 😅 Powiedzcie co wy używacie w swoich robotach.

Link do komentarza
Share on other sites

NI-Cd i Ni-MH to zło. Cholernie ciężkie i maleńka wydajność prądowa. Jeżeli interesuje cię większa pojemność (choć tak na prawdę w lf ani minisumo niepotrzebna) to może li-ion z akumulatorów laptopów. jedno ogniwo można kupić za kilka złotych, do tego ładowarka taka sama jak ta co podałem. Niestety są cięższe. Nie bez powodu lipo jest teraz najczęściej używane w modelarstwie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nie wybuchną, zachowauja się jak każde ogniwa, ale raczej ie ładowałbym ich połączonych równolegle - mogą się nierównomiernie prądy rozłożyć, albo co, może można, ale się nie znam.

Link do komentarza
Share on other sites

Rozumiem, że się umówiliście i nikt nie ma ATmegi 8 i mi nie może powiedzieć 😅 No ale dobra przeboleje jakoś ;]. Teraz pytanie odnośnie czujników TCRT5000 (w domku już są i aż wołają kiedy je w końcu użyje 🤣 ) a dokładnie https://www.forbot.pl/forum/topics20/czujniki-tcrt5000-do-robota-podazajacego-za-linia-vt893.htm Teraz pytanka:

1. Co to ten taki rezystor z taką wajchą? (Potencjometr ?)

2. Jak zrobię tą płytkę to już o tak działa?

3. I jeszcze czy jak czujnik jest na białym to wysyła jedyneczke czy jak jest na czarnym?

P.S Jak będzie to czytał jakiś moderator bądź admin to taka rada : dodajcie do słownika buźki bo to troszkę zmyla jak szukam błędów 😅😅

I jeszcze może ma ktoś schemat do tego? Bo ja za bardzo w tym eaglu się nie łapię tzn. schemat zrobie tylko nie wiem jak w bibliotece się elementy nazywają

Link do komentarza
Share on other sites

1. Co to ten taki rezystor z taką wajchą? (Potencjometr ?)

Potencjometr

2. Jak zrobię tą płytkę to już o tak działa?

Musisz odpowiednio ustawić potencjometr i to cała filozofia

PS. Popraw linka (bez kropki na końcu)

Link do komentarza
Share on other sites

Dobra, posłuchałem się rad BoBBiego i kupiłem co mi polecił. Ale jak nie będzie działać to wlecę na chate 😅 A takie pytanko - do czego służy ten drugi przewód w tym Lipolku??

P.S Co jak chce użyć 5 czujników linii?

Link do komentarza
Share on other sites

Druga wtyczka powinna pasować do wejścia balancera ładowarki, chociaż to różne firmy, więc głowy nie dam.

Podłączasz 5 czujników i dorzucasz komparator kolejny lub wszystkie 5 dajesz przez ADC do uP? :>

edit: Przy okazji, zauważyliście jaka sprytna manipulacja słowem E-Sky w opisie (nazwie) aukcji? :]

Link do komentarza
Share on other sites

Tak, jest to normalne. Nowe aku przychodzą zwykle naładowane chyba do 70% - najlepszy dla nich ładunek do przechowywania, nie zmieniają pojemności czy coś, nominalnie mają 3,7V, a rozładowane 2,8. A no i nie trzeba formować.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.