Skocz do zawartości

Kilka pytań


Jagodziana

Pomocna odpowiedź

To mój pierwszy temat więc - cześć jestem Maciek 😅

A oto lista moich pytań:

1. Co kupić Sanyo eneloop 2000mAh (są o większych pojemnościach?) czy zwykłe akumulatorki sanyo 2700mAh do LF (później mam nadzieje mini sumo 😅 )

2. W ogóle czy kupno tych akumulatorków to dobry wybór? Jestem otwarty na wasze propozycje 😃

3. W mojej ATmedze na wyjściu ( chyba dobrze mowie ale dla pewności: załóżmy port D) jest 3.5V (zasilanie 4.5V). Czy to wina minimalnego zasilania, czy to wina zepsutego procka, czy może tak jest zawsze ?

4. Czemu moja dioda raz świeci a raz nie ? 😅

5. Może ktoś korzystał z http://allegro.pl/item900971725_mechanizm_asg_bb_6mm_heng_long.html ?? Jeśli tak to proszę o jakiś filmik z działania.

To chyba już wszystko z góry dzięki za odpowiedź.

P.S czemu nie moge dodać załącznika ??

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Regulamin pkt. 3n

Link do komentarza
Share on other sites

Ja odwiodę Cię tylko od kupna akumulatorków 'paluszków'. Kup raczej jakieś lipolki + ładowarkę (pakiet lipo 7,4V o wydajności 15C to około 40zł, czyli tyle co 4 akumulatorki), ładowarki szukaj e-skya, na allegro raczej. Można kupić ją w cenie max 50zł. Ja swoją z turnigy kupiłem za 35zł.

ładowarka: http://www.allegro.pl/item908349077_ladowarka_ek2_firmy_e_sky.html (sprzedający rc-zatoka, numer aukcji 908349077) i akumulatorki: http://www.allegro.pl/item913414304_7_4v_900_mah_15c_lipo_li_po_esky_lama_v4_v3_nowe.html (Lech05, 903559390).

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Kodu nie ma, dioda sygnalizuje zasilanie. Raz działa raz nie. Nie jest to raczej zasługa złego polutowania, ponieważ sprawdzam zasilanie na nóżkach diody i jest magiczne 4,5 V. A BoBBy dzięki za odpowiedź ;] A tak w ogóle ciągle się zastanawiam kto jest na te Twojej focie ??

A odnośnie akumulatorków z twojego linku: wyglądają jak jakieś chińskie podróbki a nie chce wyrzucać pieniędzy. Ale ja się na akumulatorkach nie znam, więc jest to jakaś porządna firma?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dioda jest dobrze podłączona i nie jest z pewnością migająca. Jak podłączam drugą taką samą diodę do jej nóżek to ładnie świeci. Teraz zauważyłem że w ogóle nie świeci. Może jest przepalona? Jak to sprawdzić?

Link do komentarza
Share on other sites

Diodę już wymieniłem. Teraz bardzo proszę BoBBy nie wiem czy nie zauważyłeś pytania odnośnie akumulatorków tzn. czy to jest jakaś dobra firma czy chiński szit ;] .

Link do komentarza
Share on other sites

Prościej będzie jeśli wrzucisz schemat podłączenia, ale jeśli inna dioda działa bez problemów, to ta raczej już Ci się nie przyda 😉 Chyba, że różnią się kolorami.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.