Skocz do zawartości

Projektor ze starego smartfona?


julek11

Pomocna odpowiedź

Witam, 

przeglądając YouTube'a natknąłem się na filmik o jednym z mniejszych, seryjnie produkowanych projektorów (rozdzielczość FHD, jasność 600 lm.). Równocześnie zacząłem grzebać i okazało się, że możliwe jest wykorzystanie telefonu do budowy projektora. Niestety takie konstrukcje nie mogą pochwalić się zadowalającymi parametrami, głownie przez małą jasność ekranu telefonu. Zastanawiam się jednak, czy nie dałoby się połączyć dobrej rozdzielczości matrycy telefonu oraz faktu, że cała elektronika (łącznie z wi-fi) i BT jest w środku z jakimś innym, mocniejszym podświetleniem. Zakładam że da się wymontować matrycę smartfona, a następnie umieścić za nią jedną/kilka mocnych LED'ów (o jasności choćby tych 600lm), oczywiście odpowiednio chłodząc cały układ. 

Czy jest to możliwe do zrealizowania? Nie pomyliłem się w którymś z moich założeń? Czy waszym zdaniem jest to opłacalne?

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Link do komentarza
Share on other sites

Technicznie powinno się dać o ile dasz radę oddzielić podświetlenie od LCD bez uszkodzenia ekranu. Opłacalne? To zależy na ile wyceniasz swój czas i jakiego efektu oczekujesz. Bardzo dobre DLP są już dostępne w zupełnie akceptowalnych cenach i dadzą 100x lepszy efekt.

Edytowano przez Chumanista
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć. Uprzedzam że to nie jest prosty projekt i będziesz prawdopodobnie zawiedziony wynikami. Mi aktualnie wisi pod sufitem BenQ W1070 i używam go średnio raz na miesiąc, projektory są znacznie fajniejsze na papierze niż w rzeczywistości.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.