Skocz do zawartości

Problem z biblioteką SPI.h na ESP32


Pieterlpl

Pomocna odpowiedź

(edytowany)

Wytłumaczcie mi proszę coś: Prosty program do wymuszania stanu wysokiego na konkretnych pinach. Na zwykłym Arduino Uno wpisuje np. A5 albo 11, podpinam miernik, jest 5V. W ten sam analogiczny sposób próbuję rozgryźć tą "dziadowską" płytkę FireBeetle. Otwieram zatem plik z rozpisanymi pinami który wrzuciłem w poprzednim poście i żadne A0 lub tożsame 36 nie działa! Brak jakiejkolwiek reakcji. Jedyne co reaguje to dioda led na parametr LED_BUILTIN który też jest zawarty w pliku z pinami. Jak to rozgryźć???

Mało tego: narzuciłem stan wysoki na piny od 0 do 21. Myślicie że gdziekolwiek pokazało się napięcie?

Edytowano przez Pieterlpl
Link do komentarza
Share on other sites

Na wejściu 36 raczej stanu wysokiego nie wymusisz. Mało tego - jeśli kombinowałeś coś z pinami 6 do 11 to po prostu wywaliłeś program w krzaki, bo to piny do wewnętrznego flasha i jak ich funkcje pozmieniałeś to procek nie miał jak przeczytać programu.

Po pierwsze: zapoznaj się z rozpiską funkcji pinów - wtedy może nie wpadną Ci do głowy pomysły typu użycie pinu który jest tylko wejściem jako wyjścia albo zablokowanie czytania wewnętrznego flasha z programem.

Po drugie: wspominałem o stronie w Botlandzie - masz tam mapowanie pinów, jak musisz to już Ci ktoś pisał żebyś sobie zrobił pliczek w którym zdeklarujesz piny Dx i tym podobne.

Wróć jak się z tym zapoznasz i wciąż nie będzie działać.

A poza tym płytka wcale nie jest dziadowska tylko dziwnie droga - właśnie wyjąłem z paczkomatu ESP32-DevKit za 36 PLN( jeszcze zimny więc nie włączam), a podejrzewam że jeszcze taniej można kupić...

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Po kilkunastu godzinach (serio tyle z tym zeszło) udało mi się znaleźć taki przykładowy program gdzie było dodatkowo rozpisane co i jak podłączyć do danej płytki. Dodatkowa literatura od Ciebie @ethanak bardzo się przydała i tak oto w końcu wyświetlacz zaczął działać 😄 Serdeczne dzięki!

Co do samej płytki. Wiem że ESP32-DevKit jest dużo tańsze ale w pierwszej chwili zasugerowałem się tym, że płytka od DFRobot ma od razu gniazdo na akumulator 3,7V którym mam zamiar zasilać cały zestaw. Dopiero po czasie pomyślałem, że mogłem mieć dużo tańszą płytkę i przetwornicę STEP-UP 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.