Skocz do zawartości

Ardino IDE z możliwością podglądu wykonywanego kodu jak BASCOM


bakardi92

Pomocna odpowiedź

Witam

 

Szukałem w internecie i nie znalazłem dlatego pytam. Czy ktoś z was miał kiedyś możliwość pracować z IDE Arduino które umożliwiało w trybie rzczywistym podgląd aktualnie wykonywanego programu? Chodzi mi dokładnie o takie narzędzie jakie ma BASCOM które po wystartowaniu programuu pokazuje dokładnie którą ścieżkę programu aktualnie wykonuje. Powiem szczerze że bardzo by mi to ułatwiło pracę oraz naukę

 

bascomavr3.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Bascom nie ma możliwości podgladu programu w czasie rzeczywistym.

Arduino też nie ma. Spotkałem jakieś rozwiązanie obsługujące debuger ale pokazywało tylko kod asemblera wiec przydatność żadna. Zaimportuj kod do Atmelstudio ale potrzebujesz jeszcze sprzętowego debugera.

Edytowano przez Mobius
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@bakardi92 to o czym piszesz w kontekście Bascoma to była symulacja działania układu, a nie prawdziwe wykonywanie kodu krok-po-kroku. W Arduino nie ma aktualnie takiej możliwości. Nie wiem do czego dokładnie chcesz to użyć, ale są dostępne symulatory Arduino - przykład: Darmowy symulator Arduino z opcją debugowania kodu 🙂 

Link do komentarza
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź, obecnie korzystam z thincercada i jestem zadowolony.

 

Chciałem znaleźć symulator który by mi mówił krok po kroku którą czynność aktualnie wykonuję. 

Obecnie uczę się Arduino i czasami pewne rzeczy są dla mnie nie jasne a gdybym widział, co program robi po kolei łatwiej byłoby mi to przeanalizować.

No nic pozostaje mi opcja z UART i wyświetlania danych przez usb. Dzięki za pomoc 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@bakardi92 w przypadku popularnych płytek Arduino (typu UNO) nie ma właściwie takiej możliwości. Można wykorzystać sprzętowe debuggery, ale one nie współpracują ze środowiskiem. Zresztą podczas korzystania z bibliotek Arduino taki debugger bardzo szybko zaprowadziłby Cie do miejsc, które będą znacznie trudniejsze w zrozumieniu niż napisany przez Ciebie program. Jeśli chciałbyś popracować z prawdziwym debuggerem to warto spojrzeć w kierunku STMów 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.