Skocz do zawartości

Zasilanie z sieci dla projektu (kilka serwo + diody)


DeviC3

Pomocna odpowiedź

Witam, zaczynam pracę z projektem gdzie będą używane co najmniej 2 serwa kilka diod led i czujnik odległości. Chciałbym po napisaniu softu zasilić to tak żeby układ nie spalił Arduino Uno.

Serwa to proste SG-90, z tym mam największy problem przy doborze zasilacza. Może ktoś polecić jaki będzie odpowiedni ?

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Chciałbym żeby układ działał stabilne, nie mam doświadczenia z serwomechanizmami, wydaje mi się że jeden zasilacz powinien wystarczyć.

Link do komentarza
Share on other sites

@DeviC3 nie zrozumieliśmy się chyba, możesz to rozwiązać na 2 sposoby:

  • Zasilacz 9V wpięty do pinu Vin na Arduino + przetwornica DC/DC 5V, z której zasilisz 2 serwa.
  • Zasilacz 5V wpięty do pinu 5V na Arduino i od razu zasilanie serw z tego samego zasilacza.

Jeśli chcesz uniknąć dodatkowej przetwornicy to wybierz drugie rozwiązanie. Jeśli użyjesz jakiegoś dobrego zasilacza 5V/2-3A to na pewno będzie dobrze, ewentualnie warto wtedy dodać jakieś dodatkowe kondensatory przy Arduino lub przy serwach. Maksymalny prąd zasilacza to trochę strzał, bo nie wiem co dokładnie chcesz tam podłączyć oprócz serw 🙂

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

Ok, wybiorę opcję drugą i dodam kondensatory po drodze. Oprócz serw miałyby być diody led (około 24), czujnik ruchu i mały LCD.

Ten byłby ok?

https://botland.com.pl/pl/zasilacze-dogniazdkowe/7160-zasilacz-impulsowy-5v3a-wtyk-dc-5521mm-5902135147627.html

Edytowano przez DeviC3
Link do komentarza
Share on other sites

Spokojnie się nada, serwa generują skokowy pobór prądu przy gwałtownych zmianach położenia - parę dni temu sprawdzałem na zasilaczu laboratoryjnym to maksymalnie miałem 800mA przy 5V. Więc 2 takie serwa to spokojnie z 3A dadzą radę, ale i tak przez większość czasu pobór będzie mniejszy. Reszta zamknie się w 500mA więc masz jeszcze zapas. Kondensatory to dobry pomysł.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.