Skocz do zawartości

Timery Atmega328 i Atmega4809 - przeniesienie programu na rejestrach


Daro666

Pomocna odpowiedź

Potrzebuje przenieść program na Ardunio Every mam problem z przeniesieniem ICP bo atmega4809 ma inne rejestry czy jest ktoś wstanie mi przerobić z atmegi328 

  cli();
  TCCR1A = 0;
  TCCR1B = (0<<ICNC1) | (0<<ICES1) | (1<<CS11) | (1<<WGM12) ;
  TCCR1C = 0;
  OCR1A = (39999);            // przepełnienie licznika co 20ms
  TIFR1 = (1<<ICF1) | (1<<TOV1);   
  TIMSK1 = (1<<ICIE1)  | (1 << OCIE1A); 
  { TCCR1B |= (1<<ICES1); TIFR1 |= (1<<ICF1); ICS_zbocze = false ; }  /// ustaw zbocze L/H
  sei();

na atmege4809 Timer w INPUT CAPTURE 

Link do komentarza
Share on other sites

Z tego co tak wstępnie interesowałem się nowymi ATMegami od Microchipa, to główne różnice to:
1. Inna pinologia i zasoby.
2. Jest to połączenie rdzenia AVR z ideą I/O PICów, a to oznacza że dosyć mocno pozmieniano konfiguracje portów I/O i mapę pamięci. Głównie dodanie CLC do tych proców, miesza w konfiguracji i funkcjonowaniu, portów, Timerów itd, bo nagle zmieniła się cala idea, powiązań między poszczególnymi elementami hardweru. Teraz powstał nam taki PIC+, z wydajnością AVRa.
Co do Arduino, to gdzieś wyczytałem żeby przenosić programy z Mega328 na nowe Mega4808/09 trzeba w środowisku zaznaczyć gdzieś Emulated AVR I/O czy coś takiego.

Bynajmniej jak w google wpiszesz frazę ATMega4809 for Arduino ide, znajdziesz odpowiedz na swoje pytanie. Nie wiem czy nawet czy na stronie ARDUINO EVRY tego nie ma?

PS.
Tak trochę nie rozumiem wyboru CPU w projekcie Arduino EVRY, dużo lepszym wyborem byłoby ATXmega64A4 lub XMega128A4. Nie bardzo rozumiem co chcieli uzyskać projektanci nowego ARDUINO wkładając do tego chip krojcfelada Jakoba w postaci ATMegi4809, który w żaden sensowny, ani przyszłościowy sposób nie zastępuje ATMegi 328 i Arduino UNO mini.

Edytowano przez BlackJack
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.