Skocz do zawartości

Regulator PID - projekt na studia


reflux98

Pomocna odpowiedź

@reflux98 witam na forum! Czego dokładnie nie rozumiesz, na czym utknąłeś? W jakiej technologii masz to wykonać? Mógłbyś chociaż wkleić link do tego filmiku, który jest wpisany w treści dokumentu? Raczej mało kto będzie chciał go ręcznie przepisać...

Jeśli interesują Cie ogólne tematy z PID to sprawdź koniecznie te artykuł:

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

11 godzin temu, Treker napisał:

Czego dokładnie nie rozumiesz, na czym utknąłeś?

Ponawiam powyższe pytanie 🙂 Chętnie pomożemy, ale przecież nie zrobimy tego za Ciebie. Masz jakieś konkretne pytanie, jakiś konkretny problem czy nie wiesz nawet jak ruszyć?

Link do komentarza
Share on other sites

Nie miałem z tym styczności wcześniej bo byłem w liceum. No właśnie problem polega na tym że nie wiem jak to zacząć. W przykładowym projekcie widziałem że trzeba użyć jakiś wzorów żeby obliczyć dane wartości , które są potrzebne że stworzyć wykres, a ja nie wiem jak zacząć i jakie wzory to mają być.

 

Link do komentarza
Share on other sites

7 godzin temu, reflux98 napisał:

Dzięki wielkie. A w exelu nie da się tego zrobić ?

Da się, ale i tak musisz napisać równania dla tego regulatora i je zrozumieć, w podanych linkach znajdziesz dane jak te równania wyglądają.

pozdrawiam

BTW: to są dość skomplikowane równania, zawierają całki i różniczki (o ile wiem takie równania można rozwiązywać w Excelu) - patrz artykuł:

https://automatykaonline.pl/Aplikacje/Energetyka/metoda-symulacji-procesow-dynamicznych-finn-excel-2007

ale dużo łatwiej zrobić to w MATLAB/Simulink. Możesz też zrobić fizyczny regulator (sprzętowy) z użyciem Arduino i biblioteki PID i opisać wyniki korzystając np. z "Arduino processing".

Edytowano przez FlyingDutch
Nowe informacje
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.