Skocz do zawartości
lisulisu6

Wemos D1 mini programator avr

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich. Niedawno w internecie znalazłem przenośny programator avr zbudowany na module Wermos D1 mini (wyświetlacz parę elementów) postanowiłem go zbudować i natrafiłem na problem nie do przejścia. Pliki hex, fuses, eeprom do programowania avr wrzuca się przez przeglądarkę internetową do pamięci modułu. I tu jest problem u autora po wejściu w przeglądarce pod adres 192.168.4.1/edit można dodawać pliki ,edytować, usuwać u mnie nie ma takiej możliwości i nie wiem co jest nie tak. Moduł zaprogramowałem tak jak to autor podał. Są tam dwa pliki bin które trzeba wgrać pod podane adresy (SSD1306 0.96 esProg_0.96.bin Address:0x00000 EspFlasher/ESP8266Flasher.exe pierwszy i drugi esProg.spiffs.bin Address:0x100000 EspFlasherTool/ESPFlashDownloadTool_v3.4.4.exe)
Link do projektu, softu i filmu na youtube.
https://espprog.blogspot.com
https://github.com/ArduinoGelistirmePlatformu/esProg

A tu obrazek jaki u nie problem występuje

9.thumb.jpg.8ff33caf7368f9ae8b91082f32365c53.jpg

@lisulisu6 sprawdziłeś dla pewności ten temat z innej przeglądarki? Jak wygląda źródło strony, podejrzałeś w przeglądarce? Może widać w nim jakieś błędy?

Sprawdzałem na różnych przeglądarkach Edge ,Chrome, Opera, Firefox na różnych systemach operacyjnych windows 10, windows 7,Arch linux, android.Problem jest z systemem plików. Wmos po zaprogramowaniu uruchamia się w taki sposób jak na filmie są tam też pliki takie jak na filmie. Po wejściu w przeglądarce pod adres  192.168.4.1/edit jest tak jak na obrazku nie można dodawać plików, edytować i usuwać. Po wejściu pod adres  192.168.4.1/update co dziwne można uruchomić aktualizację oprogramowania