Skocz do zawartości

Brama sterowna przez Arduino


OskOskOsk

Pomocna odpowiedź

Cześć, chciałbym zrobić automatycznie otwieraną bramę przez aplikację i arduino. Arduino ma aktywować zaznaczony poniżej przycisk. Mam parę pytań jak mogę to zrobić:
1) Czy lepiej łączyć się przez Bluetooth czy WiFi? (Arduino będzie 10/15 metrów od bramy/samochodu.
2) Zrobić dedykowana aplikacje czy stronę jeżeli miał by łączyć się przez wifi
3) Czy da się zrobić żeby brama automatycznie otwierała się po podjechaniu auta/połączniu z arduino?
4) Czy wsadzić arduino do unifonu czy wydrukować obudowę i przyczepić do ściany ?
5) Skąd mam wziąć zasilanie czy muszę użyć baterii? (zdjęcia unifonu poniżej - Matibus SE1132/521)
Z góry dziękuję za odpowiedź!

IMG_20200213_200730_1~2.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

1. Jak Ci wygodnie, jeśli zasięg nie jest kluczowy, to obie opcje są ok. 

2. Pełna dowolność, jak wolisz (co potrafisz) 

3. Oczywiście tak. 

4. Znowu, jak wolisz, ja bym schował do unifonu. 

5. Arduino potrzebuje zależnie od sposobu podpięcia i typu Arduino, od 3.3V do 12V, zdaje się. Więc albo bateria, albo sieć, albo zasilanie z unifonu, nie wiem co tam masz pociągnięte... 

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Ogółem moduły typu Bluetooth, Wi-fi czy GSM to dosyć prądożerne ustrojstwa, a co za tym idzie nigdy nie będziesz miał spokoju z wymienianiem baterii. A adapter z 230 AC na 12 DC (bo takie napięcie najprościej jest podpiąć do UNO) to niedroga i łatwa w montażu sprawa.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja jestem zaskoczony w związku z zasilaniem mojego SIM800L z lipo 1s 0.8Ah. Oczywiście da się to policzyć, ale ja byłem zdziwiony, że po całym dniu prób na zasilaniu z lipo i wysłaniu ponad 150 smsów, odebraniu i nawiązaniu kilkudziesięciu połączeń, napięcie na lipo spadło tylko minimalnie... 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.