Skocz do zawartości

Praktyki studenckie automatyką/robotyka/programowaiem


danielll

Pomocna odpowiedź

Możecie mi polecić jakieś firmy w Warszawie związane z automatyką/robotyka/programowaiem C/C++/Java?

Wysłałem narazie podanie do 6 firm, m.in Astor, Kongsberg i myślałem że uda się ich więcej znaleźć ale okazuje się że ogłszeń praktyk nie ma wcale zbyt dużo. Możecie mi coś polecić? Może ktoś z was odbywał praktyki w Warszawie

Link do komentarza
Share on other sites

Ktoś może wogóle studiował automatykę i robotykę i jest w stanie mi powiedzieć czy wogóle mam szansę na znalezienie praktyk po 2roku? Wyslałem juz 30 aplikacji i zadnej odpowiedzi przez co zaczynam trochę watpic i juz nawet nie wiem gdzie pisać. 

Moje aktualne doświadczenie wyglada tak ze od jakiegoś czasu programuje trochę stmy i od grudnia pracuje w kole naukowym, lecz przez tego wirusa nie udalo mi sie nauczyc tyle ile bym chcial.

Link do komentarza
Share on other sites

@danielll Też studiowałem AiR na 1 stopień i algorytmy na 2 stopień.

6 godzin temu, danielll napisał:

i jest w stanie mi powiedzieć czy wogóle mam szansę na znalezienie praktyk po 2roku?

Oczywiście, u nas od 2 semu połowa roku pracowała na stałe na min pól etatu, a praktyki robiliśmy w zakładach gdzie już pracowaliśmy 😄 

6 godzin temu, danielll napisał:

od grudnia pracuje w kole naukowym

a w tym kole nie ma ludzi co gdzieś pracują i by Ci polecili jakieś miejsce?

Edytowano przez Gieneq
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

z niewieloma mam niestety kontakt przez tego wirusa i prace nad projektem wylacznie zdalna, pracuje w 3 osobowym zespole tylko. Gdybym byl na miejscu to pewnie moglbym z kims porozmawiac i moze predzej by sie cos znalazlo

Tak myślę że może też przez obecną sytuacje w kraju firmy są w gorszej sytuacji finansowej i może nie bardzo chcą się zajmować praktykantami

Edytowano przez danielll
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Może być że teraz będzie ciężej. O Warszawie nic mi nie wiadomo, ale w normalnej sytuacji w trójmieście niektóre firmy miały naprawdę ogromny przemiał - Intel miał program gdzie za polecenie kogoś dostawało się kasę 😄  na roku mieliśmy gościa, który w ten sposób trochę zarobił sprzedając dusze swoich kolegów 😄 

Link do komentarza
Share on other sites

Ogólnie może mi udzielicie jakichś wskazówek. Czy lepsze są maile czy może dzwonić bezpośrednio do osoby zajmującej się rekrutacją w firmie. Co powiedzieć na start zeby wzbudzić zainteresowanie lub jakieś inne rady

Link do komentarza
Share on other sites

@danielll Możesz odezwać się do firmy PIAP (https://piap.pl/dlastudentow/praktyki-studenckie/) mój znajomy odbywał tam staż i był zadowolony.

Próbować możesz różnymi ścieżkami, na pewno szybciej uzyskasz informacji telefonicznie czy dana firma jest zainteresowana przyjmowaniem na praktyki lub staże. 

Ja studiowałem automatykę i robotykę i na pierwszym stopniu praktyki odbyłem w parku wodnym (trochę automatyki tam jest ;)) w moim rodzinnym mieście, nie jest to może szczyt marzeń ale zawsze coś 😉 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.