Skocz do zawartości

[Inne] R.K. czyli robot który jeszcze nic nie robi


Pomocna odpowiedź

[niedokończony] R.K. czyli robot który jeszcze nic nie umie

Pierwsza poważna konstrukcja jak narazie to tylko podwozie bez oprzyrządowania

Ojj przepraszam za złe wstawienie proszę o przeniesienie do nieukończonych

Plan był taki "stworzyć porządną podporę życiowa dla robota"

Nie wiem jeszcze co będzie robić może podążał za linią , za światłem

Może będzie omijał przeszkody w drodze donikąd 😃

oto najnowsze postępy co do mojego "robota" :PP

Ogólnie tak ma wyglądać bez akumulatora i innych sprzętów tylko rama silniki i przekładnie

oto silnik który pociągnie monstrum 😃 jest to silnik od wycieraczki samochodowej (sam szczotki wymieniałem :PP)

oto układ (mechanizm) skrętu kół oparty o 2 silniki dc na 12V oraz przekładnie którą chciałem wykorzystać do napędu ale jednak poprzedni silnik był zasłaby (widok z góry)

o to widok z dołu

co do przekładni napędu doszedłem do wniosku ze silnik od razu będzie dotykać kola dzięki czemu zaoszczędzę na przekładni :PPP

a wyglądać to będzie mniej więcej tak

co da od razu przełożenie 18.84:510 (obrót koła : obrót silnika) a wiec 1:27

obroty silnika to około 3500rpm czyli

129 obrotów koła na minute co daje

6611 cm na minute co daje co daje

396666 cm na godzinę co daje

3.9 kilometra na godzinę

a wiec prędkość jest zawrotna ale raczej zwiększę średnice wału silnika dla uzyskania prędkości około 20km/h co będzie już efektem zadowalającym z kolejnych efektów pracy będę się spowiadał do zobaczenia

a i taki P.S. Podczas wiercenia blachy na podkładkę przedniej osi przyciskałem ją do stołu. wiertło się zablokowało w blaszce i zaczęła kręcić blachą która przecięła mi kciuk w poprzek co spowodowało wielki wytrysk krwi na nową błękitna koszulkę 😃

Kolejny dzień pracy przynosi kolejne zmiany 😋

tak jak widać na zdjęciach

co do zmian to nastąpiła tylko jedna

właśnie co do napędu zwiększyłem oś silnika poprzez zębatkę ściągniętą z silnika krokowego od drukarki

zmiana duża bo z osi 6 milimetrowej zmiana na 11 czyli przełożenie z 1:27 spada do 1:14,7 przyrost prędkości wynosi około połowy i wynosi teraz 7,2 km/h z 3,9 km/h

co do zasilania zostaną zastosowane akumulatory ołowiowe 12V/1.2Ah 2/3 sztuki

Co do pytań na każde chętnie odpowiem.

fotka0226.thumb.jpg.ea2b3385423b241db936e4c991fce69b.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Pomyśl o dyferencjale na tylnych kołach (pojazd sprawia wrażenie szerokiego), sposób skręcania też nie należy moim zdaniem do najfortunniejszych... Przeniesienie napędu nie daje możliwości poważniejszego obciążenia konstrukcji... Podsumowując - niewykorzystany potencjał trzech silników, kół i kilku drewnianych belek - ale to tylko moje zdanie 😉

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.