Skocz do zawartości
Komentator

Motyl origami wykonany z elastycznego PCB

Pomocna odpowiedź

Motyl origami wykonany z elastycznego PCB

Technologia elastycznych PCB zdecydowanie zrewolucjonizowała elektronikę ubieralną, czyli wearables. Jednak takie płytki drukowane mogą też pełnić funkcję oryginalnych ozdób. Z elastycznego PCB można stworzyć np. motyla w stylu origami, który ma na sobie diody SMD.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Mnie może ten projekt za bardzo nie zachwycił, ale szanuję pomysł i wykonanie Autorki.

A jeśli chodzi o wykorzystanie elastycznego PCB, to ja 4 lata temu miałem pomysł, żeby przy jego pomocy zrobić podświetlenie klawiatury w netbooku. Kupiłem super cienki laminat FR4 PCB 0,14mm 10x20cm, żeby sprawdzić, jak się będzie sprawował w praktyce i czy będzie się mieścił pomiędzy obudową (wnęką) a klawiaturą - było tam na tyle dużo miejsca, że zarówno ten laminat, jak i super cienkie (niskie) diody SMD dałoby się użyć do tego. Nawet kupiłem po kilka różnych diod (różnych wielkości, kolorów), żeby sprawdzić w praktyce, jak to będzie się sprawowało. Projektu jednak nigdy nie wykonałem, po części z braku czasu (tak, wiem, to standardowa wymówka), a po części z braku ochoty na zaprojektowanie płytki drukowanej (trzeba było poumieszczać diody SMD na płytce PCB w odpowiednich miejscach tak, by ich światło prześwitywało przez klawiaturę netbooka i stosownie do tego poprowadzić ich połączenia).

• Lubię! 1