Skocz do zawartości

Konfiguracja Eclipse do pracy z ESP8266


multidot

Pomocna odpowiedź

Fajny ten Platformio. Takiego czegos wlasnie szukalem.

Mozecie mi jeszcze powiedziec jak zmoenic aktywny projekt? Za kazdym razem builduje i wgrywa sie ten sam projekt. Nawet jak pozamykam wszystkie i otworze nowy. 

Link do komentarza
Share on other sites

@multidot Zakładając że włączyłeś VSC i stworzyłeś projekt A i projekt B - to VSC doda foldery tych projektów do "workspace" VSC. Możesz sam dodawać foldery innych projektów do workspace klikając PPM w drzewie projektu -> "Add Folder to Workspace" jeśli pracujesz z wieloma projektami (możesz nawet tego workspace zapisać i potem tylko ładować workspace). 

Zazwyczaj aktywny projekt wynika z tego który plik masz otwarty w trybie edycji (widać wyróżnienie na pasku nad edytorem). Np. masz otwarty plik main.cpp z projektu B - to PIO może to wykorzystać i wtedy zbuduje projekt B. Natomiast nie działa to za każdym razem.

Natomiast zawsze działającą opcją jest uruchomienie terminala w folderze danego projektu: na górnym pasku klikasz Terminal i wybierasz folder z interesującym Cię projektem (z pośród tych dodanych do workspace) -> na dole VSC pojawi się okno terminala. Wtedy możesz skorzystać z PIO w wersji konsolowej np. pio run skompiluje projekt a pio run --target upload wgra program na płytkę.

Komendy możesz podejrzeć klikając poszczególne opcje PIO w VSC (lub w dokumentacji PIO Core) -> odpala się terminal i u samej góry drukowanych informacji możesz zobaczyć z jakimi parametrami uruchamiane jest PIO.

Żeby to zadziałało musisz dodać folder z narzędziami PIO do zmiennej środowiskowej PATH. Lokalizacja folderu jest drukowana razem z parametrami uruchomienia PIO jak np. klikniesz upload (domyślnie jest to folder - C:\Users\NazwaUżytkownika\.platformio\penv\Scripts\). Po dodaniu wpisu do zmiennej środowiskowej. musisz się wylogować i zalogować ponownie żeby miało to efekt - i wtedy wszytsko powinno działać.

Edytowano przez Matthew11
Dodanie wyjaśnienia
  • Lubię! 1
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.