Skocz do zawartości

Fotoradar - RPi 4B z oryginalną kamerką RPi HD 8 Mpx


Lazur

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich zainteresowanych, chętnych do pomocy. 

 

Chciałbym stworzyć coś na wzór Fotoradaru czyli:

  1.  Pocztówka z wakacji po przekroczeniu prędkości (zdjęcie auta w ramówce + prędkość + data)
  2.  Sczytanie rejestracji (tak jak przy wjazdach na bramkach do galerii / lotniska)

W dalszej przyszłości podpięcie pod stronę i podgląd na żywo + mała baza danych (Panowie Piotr oraz Damian super poradnik, wielkie brawa dla was [wiele o kamerce w #10 temacie]) oraz jakieś późniejsze dekoracyjne udoskonalanie tego dzieła.

Moje wyposażenie:

  • Zestaw edukacyjny Forbot z RPi 4B 4GB oraz Kamerką RPi HD 8 Mpx (to tak z grubsza)

 

Po co / dlaczego właśnie taki projekt?

  1. Projekt na uczelnie
  2. Pod moim domem mam kilku wariatów i z czystej ciekawości chciałbym wiedzieć kto jest liderem prędkości...
  3. Rozwinięcie umiejętności jako inwestycja w wiedzę (RPi, Linux, Python)

 

Co począłem w tym kierunku:

  • Uważne przerobienie kursu RPi (Kurs RPi)
  • Nauka języka python z kursów udemy (w trakcie)
  • Nauka podstaw Linuxa

 

Czego oczekuję po napisaniu tematu:

  • Pomocy doświadczonych, uprzejmych i wyrozumiałych osób w chwili słabości i niewiedzy w niedalekiej przyszłości
  • Może ktoś wykonał coś podobnego i chciałby się wypowiedzieć w celu zminimalizowania ilości popełnionych błędów.
  • Przeszukałem różne fora i spodobało mi się projekt pewnego Amerykańca -  "Inspiracja Fotoradar" jednak z różnych przyczyn nie chciałbym zrobić tego za pomocą CTRL+C oraz CTRL+V

 

Tak więc jako epilog mojego przyszłego dramatu (taki żarcik) chciałbym podsumować.

  1. Czy bez problemu z posiadanym sprzętem wykonam powyższe rzeczy?
  2. Jakieś porady na wstępie aby nie mącić w bagnie?
  3. Ktoś wykonywał coś podobnego?

 

Z góry bardzo dziękuję zainteresowanym jak i tym, którzy przebrnęli cały bełkot mojego wywodu.

 

Pozdrawiam,

Lazur

 

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.