Skocz do zawartości

Podłączenie wyświetlacza AMOLED z interfejsem MIPI do STM32


ElektronPL_WiTu

Pomocna odpowiedź

Witam, mam pytanie czy jest możliwe podłączenie wyświetlacza z interfejsem MIPI do jakiegoś mikrokontrolera STM32. Mikrokontroler musi być dość mocny. Ja znalazłem STM32H745 który wydajnościowo jest wystarczający natomiast nie wiem czy możliwe jest podłączenie do niego ekranu z takim interfejsem. Ten mikrokontroler obsługuje wyświetlacze, ale z równoległym interfejsem. Jeśli mikrokontrolery STM32 nie obsługują formatu MIPI to jakiego układu mógłbym użyć aby przekonwertował sygnał z równoległego na MIPI.

W załączniku jest datasheet wyświetlacza,

Pozdrawiam 🙂

 

H163QLN01-Iexcellence.pdf

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Do zegarka to prędzej stm32l4r9, jest nawet zestaw ewaluyacyjny z wyświetlaczem "zegarkowym" https://www.st.com/en/evaluation-tools/32l4r9idiscovery.html

Na stronie ST jest bardzo ładna wyszukiwarka, wystarczy w niej wpisać co dokładnie poszukujesz, zaznaczyć MIPI i gotowe https://www.st.com/en/microcontrollers-microprocessors/stm32-ultra-low-power-mcus.html#products

Można też użyć CubeIDE do wyszukiwania układu z konkretnymi peryferiami.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

stm32l4r9 i ESP32 nie mają wystarczającej mocy do mojego projektu - to bardziej zaawansowany smartwatch niż zegarek. Ekran chcę aby był AMOLED w pełnym kolorze i kwadratowy - znalazłem taki firmy AUO. Poza tym będę projektował własną płytkę bo będzie miał dość specyficzne funkcje których nie ma w żadnym gotowcu. Mam już jakąś przeszłość w tworzeniu zegarków na rękę stąd pomysł czegoś tak zaawansowanego.

Miałem na myśli zegarek na rękę.

 

Link do komentarza
Share on other sites

21 godzin temu, ElektronPL_WiTu napisał:

stm32l4r9 i ESP32 nie mają wystarczającej mocy do mojego projektu - to bardziej zaawansowany smartwatch niż zegarek.

Miałem na myśli zegarek na rękę.

 

Cześć,

muszę powiedzieć, że mnie zainteresowałeś. Czy mógłbyś zdradzić do jakiej funkcjonalności potrzebujesz takiej dużej mocy obliczeniowej. Chodzi Ci o wydajność w ilości instrukcji na sekundę (stałoprzecinkowych), czy o wydajność modułu FPU ?

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Przepraszam za długą odpowiedź, potrzebuje mocy, bo ostatni zegarek, używający wyświetlacza epapierowego dawał radę np. przeglądać pliki (z karty SD) tekstowe, graficzne BMP a nawet słabej jakości filmy w formacie mov, co prawda 4FPS, bo ekran nie daje rady, ale zawsze coś hehe. 

Chcę aby następny mógł jeszcze więcej, to też mam zamiar użyć kolorowy wyświetlacz przynajmniej 30Hz. AMOLED, który wykorzystam ma interfejs MIPI co już wymaga zaawansowanego mikrokontrolera. Chcę żeby dało się obejrzeć film jakiejś znośnej jakości 😉 , aby obsługiwał dźwięk,  miał WI-FI, żeby pokazał prognozę pogody, aktualizował godzinę itp. Stąd jest potrzebny dość mocny mikrokontroler.

Ten STM32H747 jest bardzo obiecujący, jest bardzo mały i jak oglądam dema technologiczne z nim to myślę że uda się to zrobić.

Pozdrawiam

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.