Skocz do zawartości

Eagle 9.5.2 - Jak wyłączyć zabezpieczenia przy projektowaniu płytek


ElektronPL_WiTu

Pomocna odpowiedź

Witam, mam taki problem z programem Autodesk Eagle 9.5.2, że automatycznie zabezpiecza mnie przed np. przecinaniu się ścieżek, prowadzeniu ścieżek zbyt blisko innych obiektów itp.

Chcę to wszystko powyłączać, bo ja do tej pory używałem wersji 8.0, nie miałem tego i nie było problemu. Mnie te zabezpieczenia tylko denerwują bo program zazwyczaj nie rozumie jakie mam zamiary. Wiem co robię, a w razie potrzeby, mogę sobie zawsze włączyć DRC i sprawdzić co trzeba.

Więc pytanie brzmi, gdzie te zabezpieczenia można wyłączyć...

Pozdrawiam.

obraz_2020-10-14_171219.png

Link do komentarza
Share on other sites

Dobra już mam, aż mi troche głupio heh

image.thumb.png.10af530080576b5143864cb8d8d9eb3b.png 

Właśnie też myślałem że to DRC i próbowałem wyłączyć, ale jednak nie.

Jeszcze zauważyłem kolejny problem, że mi łączy wszystkie piny na jakie najadę linią podczas projektowania schematów, coś takiego:

image.thumb.png.ca021f765f979f3fed5aeab91aaf410c.png

Wszystkie te kropki zrobiły się automatycznie, muszę trochę poszukać znając życie będzie tak samo skomplikowane jak to z prowadzeniem ścieżek 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@ElektronPL_WiTu zależy co chcesz jeszcze zrobić. Ostatnio natrafiłem na element, który miał to co jest na warstwie opisu dane na warstwę Dimensions. Oczywiście router nie chciał dać ścieżki pod spodem, ominięcie działało ale siało błędami i nie dało się wylać pod spód polygonu. Pozostało wejść w element i zmienić ręcznie sygnał. Wtedy polygon wyleje się tam gdzie autor elementu tego nie planował. Zawsze jak nie będziesz chciał gdzieś danego sygnału możesz dać polygon z warstwy Restrickt

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

No chciałbym tę funkcję włączać tylko wtedy gdy np. łączę 20 wyprowadzeń masowych jednego układu, w innych sytuacjach chciałbym, aby było to wyłączone, żeby mi się coś nie połączyło przez przypadek. Zwróciłem na to uwagę bo w starszej wersji tego nie było i po prostu się przyzwyczaiłem.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Gość
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.