Skocz do zawartości

Proste podświetlanie schodów na Arduino. Prośba o pomoc w stworzeniu programu


Wprost123

Pomocna odpowiedź

Miałem jeszcze jeden problem, ale udało mi się go rozwiązać. 🙂

Kod jest długi i dla znawców, jak Kolega ethank zauważył  zapewne paskudnie rozrośnięty, więc chyba nie będę się tutaj "chwalił", chyba że ktoś jest bardzo ciekaw. 

 

Następnym etapem będzie próba podłączenia mocnych ledów przez tranzystory, a potem uruchomieniem układu na jakichś schodach. 

W międzyczasie będę też próbował zmienić program tak, żeby sterowanie mogło się odbywać z czujek ruchu. 

 

Bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

21 minut temu, Wprost123 napisał:

W międzyczasie będę też próbował zmienić program tak, żeby sterowanie mogło się odbywać z czujek ruchu. 

No i teraz masz duże szanse zderzenia ze ścianą.

Będziesz musiał zmodyfikować większość kodu - bo czytanie przycisków/czujek jest powtykane w różne miejsca w programie, a czujka zachowuje się trochę inaczej niż przycisk. Nawet jeśli to takie małe "trochę" to coś tam będziesz musiał zmienić... Być może obawiasz się przebudowy całego programu bo tyle pracy w to włożyłeś... nie warto. Czasem lepiej zacząć od nowa - tym razem już z bardzo sprecyzowanymi założeniami - i dopiero jeśli coś tam w starym programie pasowało po prostu sobie skopiować. Gdybym Ci powiedział ile razy wywalałem do kosza kod i zaczynałem od początku to pewnie byś nie uwierzył - ale ostatnio zrobiłem to dzisiaj 🙂

Mógłbym tu napisać jak ja bym to zrobił... ale jeśli nie chcesz przebudowywać całego programu nie ma to większego sensu 😞

Link do komentarza
Share on other sites

6 godzin temu, ethanak napisał:

Mógłbym tu napisać jak ja bym to zrobił... ale jeśli nie chcesz przebudowywać całego programu nie ma to większego sensu 😞

Na początku spróbuję sam. Jeśli się uda, to będzie większa satysfakcja. Jeśli polegnę to będę tutaj szukał pomocy. 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

3 dni temu wrzuciłem  swój pierwszy filmik na YouTube 😉

Poniżej adres z filmikiem prezentującym efekty  działania układu. Potem jeszcze trochę zmieniłem min. właśnie reakcje gdy osoby idą prawie jednocześnie z dwóch stron. 

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.