Skocz do zawartości

Mały robot mobilny


aklimek

Pomocna odpowiedź

Jest to prosty robot mający 2 napędy z silników z CD sterowane połączonymi równolegle dwoma układami L293D regulowane metodą PWM. Jednostka centralna oparta jest na procesorze ATMega8. Obsługuje ona 2 wyjścia do sterowania silnikami, 4 wejścia analogowe, 6 wejść/wyjść dwustanowych (2 opcjonalnie wykorzystywane jako podłączenie do RS232). Zaprojektowany został kabel połączeniowy z układem MAX232 do podłączenia do komputera na porcie szeregowym. Na płytce znajduje się zainstalowany na stałe interface programatora procesora do podłączenia pod port równoległy. Jednostka centralna w miarę uniwersalna daje duże pole do popisu dobierania czujników i dowolnego oprogramowania.

Wielkość robota po zmontowaniu, wraz z czujnikami - 24x14x5 cm.

Historia jego stworzenia na mojej stronie http://Artur.Klimek.googlepages.com

PICT17.thumb.JPG.19391ce90de2ba5c4f95ce62a5be3483.JPG

Link do komentarza
Share on other sites

Podoba Ci się ten projekt? Zostaw pozytywny komentarz i daj znać autorowi, że zbudował coś fajnego!

Masz uwagi? Napisz kulturalnie co warto zmienić. Doceń pracę autora nad konstrukcją oraz opisem.

spoko roboci i chyba skądś znam ten model 😉 a z czego jest obudowa?? no i dołącz schemat w jpg

Robocik ma już swoje lata (ponad 2) - jak go robiłem miałem domowe wakacje. Na razie nie mam czasu na rozwijanie i zabawy z nim, ale mam nadzieję, że z synami się jeszcze nim pobawimy. Dokładniejszy opis (jak już wspomniałem) na stronie Artur.Klimek.googlepages.com

Obudowa to duża listwa okablowania teledacyjnego. Na mojej stronie są dokładne schematy ale w gif 😉

Aby zamieścić oprogramowanie musiałbym je przeczyścić, dodać komentarze, itd. ale na to niestety brak czasu 🙁

Link do komentarza
Share on other sites

Pamiętam ten projekt, kiedyś szukając informacji o tworzeniu robotów znalazłem waszą stronę. Powiem że jak na szachistów to macie sporą wiedzę 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Pamiętam ten projekt, kiedyś szukając informacji o tworzeniu robotów znalazłem waszą stronę. Powiem że jak na szachistów to macie sporą wiedzę 🙂

Dzięki za połechtanie 😉

Szachy to dziedzina moich synów. A robot to daleki odprysk mojego wykształcenia 😉

Liczę, że zarażę tym synów.

Link do komentarza
Share on other sites

I jak wychodzi to zarażanie ? 🙂

Coś chyba nijako bo ten projekt jest dosyć stary :@

Kiepsko ale nie załamuję rąk 😉

Priorytetem są zajęcia sportowe dzieci - treningi, przygotowania i zawody.

Ale myślę, że po osiągnięciu pewnego wieku, do którego się właśnie starszy zbliża, nastąpi jakieś przełączenie w ich głowach i zaskoczą 😉

Zostałem poproszony o umieszczenie opisu mojego robota, więc to uczyniłem.

//ddaniel93

Ale myślę, że po osiągnięciu pewnego wieku, do którego się właśnie starszy zbliża, nastąpi jakieś przełączenie w ich głowach i zaskoczą 😉

Nie licz na to 🙂

Sportowca nie da się przerzucić na cokolwiek związanego z techniką, a co dopiero na robotykę.

Przepraszam za OT

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.