Skocz do zawartości

NodeMcu i NRF24l01 problem z wysłaniem danych oraz łącznością wi-fi


Wiktor2019

Pomocna odpowiedź

Prawdopodobnie wyskakiwały błędy ponieważ bateria 9v z której była całość zasilana się rozładowała. Teraz zasilam z ładowarki USB i modułu zasilającego do płytek stykowych ale chcę dziś przenieść to na przetwornicę 5V.

Po przepatrzeniu strony Thingspeak znalazłem taką opcję, że jest możliwe stworzeniu strony z pomocą thingspeaku i mam takie pytanie czy pomógłbyś dodać to tej strony kolejne wykresy? Oraz jeśli mam kanał prywatny to czy strona może być publiczna? Jak pomożesz to kod strony pokażę w kolejnym poście.

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, Wiktor2019 napisał:

czy pomógłbyś dodać to tej strony kolejne wykresy?

Ale ja wspominałem już, że nie korzystam z TS, czyli się na nim nie znam... a w przeciwieństwie do ostatnio panującej tu mody staram się ograniczać swoją pomoc do rzeczy, o ktrórych mam przynajmniej jako-takie pojęcie... :)

Link do komentarza
Share on other sites

Z wykresami nawet sobie poradziłem nie tak jak miało być na początku ale teraz też jest dobrze. Teraz nasunęło mi się takie pytanie z czego lepiej zasilać ESP z ładowarki do telefony 2A czy z zasilacza 12V poprzez przetwornicę 3A 5V (wiem, że prościej z zasilacza 5v ale takiego nie posiadam a chcę użyć to co mam)?

Link do komentarza
Share on other sites

7 minut temu, Wiktor2019 napisał:

z ładowarki do telefony 2A

Ładowarka ładowarce nierówna. Mam takie, które idealnie się nadają do zasilania i takie, które co prawda telefon mi ładują, ale zasilanie tym czegokolwiek bardziej skomplikowanego niż leda z rezystorem to niezbyt dobry pomysł. Sprawdź tę ładowarkę (jeśli oczywiście ją masz, bo kupowanie nie ma sensu), jeśli będzie działać to masz spokój.

Poza tym takie prądy nie są tam potrzebne, ważne jest, aby napięcie było stabilne, bez zakłóceń i nie spadało poniżej 5V. Pamiętaj, że do pinu Vin możesz podłączyć więcej niż 5V, zresztą popatrz na schemat: tam siedzi zwykły 1117, czyli teoretycznie powinien wytrzymać nawet 12V (zwróć uwagę na słowo "teoretycznie").

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

(edytowany)

Ładowarkę mam dobrą i na pewno daje 2A więc powinna sobie poradzić choć wolę podłączyć pod zasilacz i przetwornicę. A co do tych 12v to gdzie teoretycznie miałbym je podpiąć bo mam taką niby płytkę ESP32 ponieważ jej pinout jest taki jak tu:

dcbe3225ffe1be4eae879469501cc8c6.thumb.png.7950a8f90250eab82d72d95c0ae9d33c.png

i nie ma ta płytka wtyku Vin. Mam pomysł żeby podłączyć zasilanie(5V) pod wyjście ze stabilizatora 5V.

Edytowano przez Wiktor2019
Link do komentarza
Share on other sites

49 minut temu, Wiktor2019 napisał:

Ładowarkę mam dobrą i na pewno daje 2A więc powinna sobie poradzić

Ładowarka jak sama nazwa wskazuje służy do ładowania a nie do zasilania (tzn. może, ale nie musi sprawdzić się w charakterze zasilacza). A to że daje 2A o niczym nie świadczy - stabilizator na płytce i tak ma dopuszczalny prąd 800mA. Oczywiście zasilacz i przetwornica będą jak najbardziej na miejscu, ja bym to jeszcze podłączył do Vin (to ten pin oznaczony jako "5V") przez jakąś diodkę Schottky - nie każda przetwornica lubi jak podłączasz do jej wyjścia jakieś napięcie, a to się może zdarzyć jeśli podepniesz układ do USB z wyłączonym zasilaczem. Być może to niepotrzebne, ale dioda kosztuje grosze a człowiek śpi spokojnie.

52 minuty temu, Wiktor2019 napisał:

nie ma ta płytka wtyku Vin

Ma, tylko inaczej oznaczony.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Raczej trudno to określić zdalnie 😞 Jeśli zasilasz to z USB to po drodze masz diodę (link do schematu podawałem wcześniej), mogła walnąć. Sprawdź co masz przed i za diodą, może to ona poszła? Jeśli tak to wymiana nie powinna być problemem. Mógł walnąć stabilizator - a on jest akurat baaaardzo typowy...

Link do komentarza
Share on other sites

Po sprawdzeniu gdy podłączałem zasilanie zewnętrzne to działało poza tym, że moduł sią cały czas resetował. Jak zamontowałem diodę prostowniczą (nie SMD) w miejsce starej diody do wszystko działa ze schematu wyczytałem, że powinna tam być dioda BAT760-7(dioda SCHOTTKY) a czy mogę tam zamontować każdą diodę SCHOTTKY lub prostowniczą z prądem 1A czy tylko SCHOTTKY. Dzięki za pomoc w rozwiązaniu tego problemu.😀

Link do komentarza
Share on other sites

12 minut temu, Wiktor2019 napisał:

czy mogę tam zamontować każdą diodę SCHOTTKY lub prostowniczą z prądem 1A czy tylko SCHOTTKY

Jeśli działa na prostowniczej to możesz zostawić, tyle że będziesz miał mniejszy zapas napięcia (spadek na prostowniczej to ok. 0.7V, na Schotty ok. 0.2V czyli pół wolta w zapasie). Przy okazji następnych zakupów kup sobie parę diodek (takich co linkowałem, grosze to kosztuje) i wsadź do szuflady - na takie nieprzyjemne niespodzianki przydadzą się na 100% 🙂

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Chcę zainicjować w buforze tekst jako zmienną. W arduino wszystko działa dobrze lecz gdy kompiluję ten sam bufor w ESP to wyskakuje taki błąd jak poniżej nawet jak zmieniam int na char i jak dodaje nawiasy kwadratowe. Zmienną ma być dzień tygodnia z DS3231. Stąd moje pytanie czy da się zrobić tak żeby zmienna działała w buforze czy prościej zrobić: lcd.print(now.dayOfTheWeek())?

KOD:

     int nazwa = daysOfTheWeek[now.dayOfTheWeek()];
     lcd.setCursor(7,0);    lcd.print("czas");
     sprintf(bufor3,"%02d:%02d", czasletni, now.minute());
     lcd.setCursor(0,1);    lcd.print(bufor3);
     lcd.setCursor(7, 2);    lcd.print("data");
     sprintf(bufor4,"%02d/%02d/%02d     %s", now.day(), now.month(), now.year(), (int)nazwa);
     lcd.setCursor(0,3);    lcd.print(bufor4);

BŁĄD:

exit status 1
invalid conversion from 'char*' to 'int' [-fpermissive]

 

Link do komentarza
Share on other sites

14 minut temu, Wiktor2019 napisał:

nawet jak zmieniam int na char i jak dodaje nawiasy kwadratowe

Gdzie zmieniasz, gdzie dodajesz i gdzie wyskakuje (w której linii). I dlaczego chcesz formatem %s wypisywać wartość int... i dlaczego "nazwa" jest typu int a nie char * (albo const char *)... możesz te rzeczy wyjaśnić? W jaki sposób w zmiennej int chcesz trzymać napis?

Link do komentarza
Share on other sites

Zmieniałem int na char, int[], char[], int[10], char[10]  Kiedyś już dokładnie nie pamiętam gdzie i kiedy wyczytałem, że jeśli w zmiennej ma być przechowywany tekst i wyświetlany w buforze to trzeba napisać %s i będzie działać (w arduino tak działa). Jak zmieniam int na char to wyskakuje taki błąd:

exit status 1
invalid conversion from 'char*' to 'char' [-fpermissive]

 

Link do komentarza
Share on other sites

34 minuty temu, Wiktor2019 napisał:

Zmieniałem int na char, int[], char[], int[10], char[10]  Kiedyś już dokładnie nie pamiętam gdzie

A ja pamiętam, że kiedyś pomagałem takiemu facetowi, Wiktor2019 bodajże, potrafił pokazać gdzie wystąpił błąd, potrafił pokazać jak go próbował naprawić... czyżby przypadkowa zbieżność pseudonimów?

Jak nie pokażesz gdzie to zmieniałeś to się nie dowiesz co trzeba zrobić. Wybacz - ale rozwiązywanie zagadek mnie mało interesuje.

 

 

Link do komentarza
Share on other sites

17 minut temu, ethanak napisał:

kiedyś pomagałem takiemu facetowi, Wiktor2019

Tak pamiętam, że w tedy mi pomagałeś i bardzo ci za to dziękuję.

19 minut temu, ethanak napisał:

Jak nie pokażesz gdzie to zmieniałeś to się nie dowiesz co trzeba zrobić

W takim razie, zmieniam definiowanie na:

char nazwa = daysOfTheWeek[now.dayOfTheWeek()];
const char nazwa = daysOfTheWeek[now.dayOfTheWeek()];

wyskakuje taki błąd w obu przypadkach:

exit status 1
invalid conversion from 'char*' to 'char' [-fpermissive]

 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.