Skocz do zawartości
KrzyMr

STM32 jak budować program w VS Code?

Pomocna odpowiedź

Witam. 

Programowałem trochę avr, ale przesiadałem się na stm32, avr programowałem w VS Code i lubię to środowisko. 

Moje pytanie to czy ktoś programuje stm32 w ty środowisku, albo umie je skonfigurować tak żeby można było budować i wgrywać program? Wiem że jest wtyczka do tego ale nie potrafię jej używać. Otwieram folder z projektem wygenerowanym z CubeMX i kiedy daje "buduj" to wychodzą błędu ze brakuje jakiegoś Patha, kiedy dodam wszystko i klikam "buduj" to kompletnie nic się nie dzieję. I jeszcze w programie podkreślone są linijki tak jakby nie wykrywało biblioteki. 

Ktoś potrafi pomoc, bo w internetach nic konkretnego nie znalazłem co by działało i było zrozumiałe. 

@KrzyMr nie pomogę w rozwiązaniu Twojego problemu, ale piszę tylko, aby zasygnalizować jedną sprawę. Rozumiem przyzwyczajenie do VS Code, ale rozważ czy nie zrobić tutaj wyjątku. Przez lata był delikatny bałagan w kwestii środowisk dla STM32, ale od jakiegoś czasu firma ST rozwija Cube IDE i z tego co wiem to warto się nim mocno zainteresować, bo to narzędzie będzie cały czas rozwijane i promowane. Powinno więc też być najbardziej zgodne ze wszystkimi narzędziami od ST  🙂 W naszym przypadku oznacza to np. docelową zmianę zalecanego środowiska we wszystkich kursach właśnie na Cube IDE.

• Lubię! 1

Ja doskonale rozumiem kolegę @KrzyMr. Jako wygodny i przyzwyczajony użytkownik do takich IDE jak VSCode czy QtCreator mam sporą awersję do wszystkiego co jest zbudowane na bazie Eclipse'a. Z drugiej strony rozumiem też ST - bo znacznie łatwiej im jako producentowi jest utrzymywać własne IDE niż dostosowywać się do niezależnego IDE.

@GAndaLF odpalał STM32 pod VSCode - https://ucgosu.pl/2020/05/stream-o-ide-i-debugerach-sprzetowych/ więc tam @KrzyMr  możesz szukać tam jakiś informacji.

• Lubię! 2

Problem w sumie rozwiązany, w VSCode można też użyć wtyczki PlatformIO do programowania STM na frameworku STM32Cube ale nie ma żadnych plików main trzeba je sobie samemu zrobić.