Skocz do zawartości

Przemysłowe komputery SBC – jak zacząć, co warto wiedzieć


Komentator

Pomocna odpowiedź

Przemysłowe komputery SBC – jak zacząć, co warto wiedzieć

Komputery jednopłytkowe (SBC) stają się coraz popularniejsze – duża w tym zasługa kultowego Raspberry Pi. Warto jednak wiedzieć, jak wygląda praca z przemysłowymi komputerami SBC. Jakie mają parametry? Jakie wsparcie otrzymamy od producenta? Gdzie się przydają? Sprawdźmy to na przykładzie komputerów MOXA.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Nowy artykuł o przemysłowych SBC trafił właśnie na blog - zachęcam do lektury, bo to fajna ciekawostka (nawet dla hobbystów działających z RPi). Przy okazji można się też dowiedzieć trochę na temat Modbusa i RS-485. Ostatnio obiecywałem komuś na forum, że pokażemy komputery przemysłowe (chyba był to @KHX), więc cieszę się, że udało się zdążyć w obiecanym terminie (październik) 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

A, no dziękuję bardzo, artykuł jak zwykle bardzo ciekawy, szczególnie dzięki temu, że byłem zainteresowany tematem. Chodzi o mnie, bo kiedyś pytałem o jakąś alternatywę rpi. 

Jak najbardziej cenię wiedzę o różnych,, urządzeniach ", dlatego z chęcią czytałem artykuł. Teraz można mieć już większe rozeznanie, bo ma się wybór między:

  • arduino 
  • STM32 
  • rpi
  • FPGA 
  • SBC
  • ESP 

Więc właśnie dzięki takim artykułom można sobie porównać jaki wybór będzie dla nas odpowiedni, oraz do projektu.

Myślę, że jak będę miał dużo wolnego czasu i trochę pieniędzy to kupię sbc, trochę modułów i zrobię jakiś ciekawy projekt, aczkolwiek póki co chce się trochę jeszcze pobawić arduino, później STM32, ESP, FPGA, dopiero później rpi i sbc, aczkolwiek na pewno będę coś z nimi związanego robił. 

Moim zdaniem trochę bardziej są zaawansowane, więc nie będzie nudy, a interesuje się trochę linuxem, więc będzie się przyjemnie pracowalo i jeszcze wykorzystam tą wiedzę praktycznie. 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.