Skocz do zawartości

Robot światłolub


dakwather

Pomocna odpowiedź

W końcu, udało się! Z pozoru prosty projekt, wytłumaczony łopatologicznie, ale jak na pierwszego robota przysporzył mi sporo problemów.. Mowa oczywiście o robocie światłolubie link do robota. Na projekt wpadłem już chyba w sierpniu, co kilka dni wracałem do niego i próbowałem przyswoić sobie jego działanie. We wrześniu zainwestowałem w stację do lutowania, po jakimś czasie stwierdziłem - to czas na światłoluba. To mój pierwszy projekt, więc istniała obawa, że pojawią sie zimne luty, generalnie było sporo niewiadomych. Oczywiście nie udało mi się dostać takich części, jak w poradniku, także było trochę zabawy. Pierwszy raz przerabiałem mikroserwa, choć odziwo poszło lepiej niż myślałem. Zakupiłem mikroserwa SG90, wystarczyło praktycznie przelutować kable bezpośrednio do silnika i złożyć z powrotem.  Kiedy układ już zadziałał prawidłowo, pojawiła się pierwsza radość 😄 Ale to nie był koniec problemów.. Odziwo, najwięcej było problemu ze znalezieniem odpowiednich kółek.. Śmiejcie się lub nie, ale zajęło mi to chyba najwięcej czasu. Wziąłem z nieco mniejszym otworem, stwierdziłem : "Wywierci się odpowiednią dziure, w razie czego wspomoże klejem i będzie cacy". Po czym po całej zabawie z tym, okazało się, że kółka są do niczego. Robią ósemki, wkręt nie trzyma, bo za krótki. Wtedy wyprawa po sklepach typu Leroy Merlin, żeby znaleźć odpowiednie wkręty. Po ciężkich bojach udało się, ale to nie rozwiązalo problemu. Jednak kółka muszą pasować idealnie.. W końcu znalazłem kółka idealne w internecie i dziś udało mi się skończyć całość, która prezentuje się tak jak na zdjęciach. Naprawdę satysfakcjonujące uczucie, zrobić coś od podstaw. Teraz nabyłem Arduino Leonardo i będę się w tym kierunku rozwijał 🙂

IMG_20201029_162137.jpg IMG_20201029_162057.jpg

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

3 minuty temu, Treker napisał:

 Co ciekawego planujesz zbudować na Arduino?

Wpadłem na pomysł, żeby połączyć równolegle diody LED, ustawić je tak, aby poszczególne diody mogły imitować daną litere/ liczbę. Czyli załóżmy wpisujac jakiś wyraz do programu, zapalają się odpowiednie LED'y i imitują literę. Po krótkim delayu kolejna literka i tak do końca wyrazu. Wydaje mi się, że nie jest to trudne do realizacji, choć dziś dopiero otworzyłem paczkę z Arduino i patrzę z czym to się je, także nie wiem jeszcze na co się rzucam. 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.