Skocz do zawartości

Xilinx WebPack ISE + Platform Cable USB pod Linuksem


atlantis86

Pomocna odpowiedź

Zabieram się ostatnio za eksperymenty z CPLD. W tym celu postanowiłem zaprojektować własny hardware, oparty na układzie XC2C128 (rodzina CoolRunner-II od Xilinx) a potem w ramach nauki zacząć pisać oprogramowane w VHDL-u. Udało mi się zainstalować i uruchomić najnowszą istniejącą wersję środowiska Xilinx WebPack ISE pod Linuksem (Debian 9). Posiadam też programator,  a właściwie klon programatora Xilinxa - Waveshare Electronics Platform Cable USB, dokładnie taki, jak na tej aukcji.

Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć w jaki sposób skonfigurować programator do pracy z tym środowiskiem? Nie mogę nigdzie doszukać się odpowiedniej opcji. Czy potrzebne będzie instalowanie jakichś dodatkowych sterowników, czy też Debian powinien skonfigurować programator automatycznie?

Urządzenie jest widoczne w lsusb jako:

Bus 001 Device 006: ID 03fd:0013 Xilinx, Inc. 

 

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć,

próbowałeś uruchomić program "ISE iMPACT" to osobna aplikacja do konfiguracji ("programowania") CPLD/FPGA z pakietu ISE Webpack. Nie będę oszukiwał, że dobrze ją znam bo skorzystałem z niej raz 😉 ale może być pomocna w twoim przypadku (jest do niej szczegółowa dokumentacja). Zobacz też link do dokumentacji twojego programatora:

https://www.waveshare.com/w/upload/d/d6/XILINX_Platform_Cable_USB.pdf

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć, 

sterowniki dla programatora powinny zainstalować się razem z środowiskiem, jeśli nie odznaczyłeś przypadkiem tej opcji w trakcie instalacji😉. Nic więcej nie jest wymagane, możesz bez problemu konfigurować układy zarówno z poziomu ISE, jak i iMPACT.

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.