Skocz do zawartości

Co lepsze do budowania robotów?


Mateusz218

Pomocna odpowiedź

@Mateusz218 to wszystko zależy od tego co dokładnie chciałbyś robić. Nazwa AiR jest dość myląca - sam kończyłem AiR i przez całe studia miałem kontakt z robotem przemysłowym chyba tylko na jednym przedmiocie. Nie wiem jakie dokładnie roboty chciałbyś później budować, ale najwięcej i tak zależy od Ciebie i tego, co będziesz robił poza chodzeniem na obowiązkowe zajęcia. Same studia nie nauczą Cię budowy żadnych robotów (nawet linefollowerów). Zerknij też koniecznie na ten artykuł: https://forbot.pl/blog/jak-w-praktyce-wyglada-studiowanie-automatyki-i-robotyki-id28517

Link do komentarza
Share on other sites

6 minut temu, Treker napisał:

@Mateusz218 to wszystko zależy od tego co dokładnie chciałbyś robić. Nazwa AiR jest dość myląca - sam kończyłem AiR i przez całe studia miałem kontakt z robotem przemysłowym chyba tylko na jednym przedmiocie. Nie wiem jakie dokładnie roboty chciałbyś później budować, ale najwięcej i tak zależy od Ciebie i tego, co będziesz robił poza chodzeniem na obowiązkowe zajęcia. Same studia nie nauczą Cię budowy żadnych robotów (nawet linefollowerów). Zerknij też koniecznie na ten artykuł: https://forbot.pl/blog/jak-w-praktyce-wyglada-studiowanie-automatyki-i-robotyki-id28517

Zgadzam się z tym że na studiach są tylko podstawy które samemu trzeba rozwinąć. Mam jedno pytanie. Czy po MiBM i też po rożnych kółkach oraz kursach będe miał jakąś wiedze do robienia robotów przemysłowych i nieprzemysłowych? 

Link do komentarza
Share on other sites

@Mateusz218 niestety nie znam nawet nikogo po MiBM, więc nie chcę doradzać w ciemno - musisz poczekać na opinię innych osób 🙂 W każdym razie dodam jeszcze, że z moich znajomych z AiR to naprawdę nieliczne jednostki pracują po studiach teraz z robotami.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

3 godziny temu, Treker napisał:

@Mateusz218 niestety nie znam nawet nikogo po MiBM, więc nie chcę doradzać w ciemno - musisz poczekać na opinię innych osób 🙂 W każdym razie dodam jeszcze, że z moich znajomych z AiR to naprawdę nieliczne jednostki pracują po studiach teraz z robotami.

Rozumiem. Dziękuje za odpowiedź. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

To ja podpowiem - jestem to tym całym airze, mogę powiedzieć, że w powiedzeniach typu (lepiej czymśtam trzeć po żwirze niż studiować na airze) jest trochę prawdy :D
No ja miałem trochę więcej szczęścia, bo kilka robotów przemysłowych spotkałem na studiach, o ile idzie to tak nazwać... ale wracając niewiele osób z mojego otoczenia ma styczność teraz z robotami jako programiści czy projektanci, jak już to trochę osób w utrzymaniu ruchu w zakładach, gdzie te roboty są czy serwisie takich cudaków, ew uruchomienia jakieś.

Ale racja jest jedna, chodząc tylko na zajęcia owszem może myśleć się nauczysz, ale trochę zmarnujesz ten czas (jak już się dostaniesz na studia to skołuj sobie dostęp do jakiejkolwiek drukarki 3d i zacznij rzeźbić samemu i próbuj nawet najprostsze rzeczy z teorii od razu implementować w praktyce - to ci da dużego kopa). Mam też sporo znajomych po mechanice i budowie maszyn i znaczna ich cześć pracuje teraz jako technolodzy, inni jako typowi obliczeniowcy... Trudno powiedzieć.. też trudno w niektórych dziedzinach odkrywać Amerykę w tym momencie...

Zawsze zostaje AI, takie modne teraz :P

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.