Skocz do zawartości

Czy ten kabel jest nieprawidłowo zaciśnięty?


MasterYoda95

Pomocna odpowiedź

Spośród mojego zestawu tanich chińskich kabelków ze złączami 1 pin (du pont) trafił mi się już drugi, który ma wysoką i bardzo niestabilną rezystancję. Sprawdziłem najpierw czy to nie wina miernika i sond, mierząc rezystory i inne kable, ale tylko ten ostatni, biały, sprawiał problemy. Filmik poniżej.

Rozebrałem obudowę pinu i spróbowałem zrobić zdjęcia przy użyciu lupy. Lepszego powiększenia nie udało mi się uzyskać, więc nie wiem czy cokolwiek widać, ale nie widzę tu jakiegoś błędu w postaci zaciśnięcia np. prawie całkowicie na izolacji zamiast na żyle.

IMG_20201210_201803.thumb.jpg.b655261178ad8ecf0f6ff01db41e9a0c.jpgIMG_20201210_201818.thumb.jpg.5d5c2483d09ec5dee7fe80d7b31493ad.jpgIMG_20201210_201905.thumb.jpg.fd73211a1ce11b982115b8bd686eaf99.jpgIMG_20201210_201914.thumb.jpg.3ecb1cc2b6f9e70e792047d44ea7bad9.jpg

Nie jestem jakoś oburzony że jakość tych kabli za grosze odbiega od ideału, ale jestem ciekawy czy spotkaliście się z takim problemem. Z drugiej strony chciałem was przestrzec, że jeśli coś nie działa jak powinno, to warto poświęcić 5 minut z multimetrem i posprawdzać połączenia.

Link do komentarza
Share on other sites

@MasterYoda95 Z kabelkami różnie bywa ale jeżeli blaszka dotyka miedzi to jest dobrze. Dla układu na płytce stykowej więcej nie trzeba. Możesz za to zwrócić uwagę w jakim stanie jest płytka stykowa i jak jest wykonana. Już raz się przekonałem że przy podłączeniu obciążenia i prądzie 1A miałem spadek na styku płytki stykowej 1V. Ale pytanie czy płytki stykowe są do większych prądów?

Link do komentarza
Share on other sites

@Gieneq tak się składa że ten kabelek wziąłem do pomiaru prądu i był wpięty nie w płytce stykowej tylko z jednej strony do drugiego kabla z pinem żeńskim, a z drugiej był krokodylek od sondy multimetru :) 

A może jakieś uszkodzenie wewnętrzne wchodzi w grę? Chociaż trzeźwo myśląc to podwojone prawdopodobieństwo błędnego zaciśnięcia pinu jest moim zdaniem większe niż uszkodzenie w kablu wielożyłowym, który nie był narażony na żadne trudne warunki. 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.