Skocz do zawartości

Problem z kamerą - No data received from sensor


Mati_1

Pomocna odpowiedź

Cześć, 

Jestem w trakcie przerabiania 1 części kursu z Raspberry Pi i aktualnie zmagam się z tematem kamery.
Po podłączeniu kamery z maliną zgodnie z tutorialem otrzymuję taki komunikat podczas wykonywania zdjęcia.

Camera control callback  cmd=0x4f525245mmal: No data received from sensor. Check all connections, including the Sunny one on the camera board

Googlowałem temat, ale oprócz wymiany paska nic ciekawego nie znalazłem. Jak można rozwiązać ten problem?

Link do komentarza
Share on other sites

@Mati_1 trochę podejrzanie dużo srebrnych styków wystaje poza złącze od strony kamery. Może to tylko złudzenie na zdjęciu, ale w kamerce, którą mam teraz przed sobą, taśma wchodzi na pewno mocniej do środka złącza. Upewnij się czy na pewno nie możesz jej wcisnąć jeszcze mocniej (oczywiście po podniesieniu mechanicznej blokady w złączu).

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Podpiąłem raz jeszcze, wyłączyłem kamerę w sudo raspi-config, malinka się zrestartowała, potem włączyłem kamerkę w sudo raspi-config, znowu ponowne uruchomienie i podczas próby robienia zdjęcia znowu ten sam błąd 😞

Link do komentarza
Share on other sites

@Mati_1 no trudno, może faktycznie trafiła się jakaś uszkodzona sztuka. Nie zdarza się to często, ale wszystko jest możliwe. W takim razie pozostaje reklamacja, napisz proszę na adres reklamacje@botland.com.pl, na pewno szybko uda się wymienić element na nowy. Przepraszam za problem, mam nadzieję, że dalej obejdzie się już bez takich niespodzianek!

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.