Skocz do zawartości

Tworzenie interfejsu sieciowego z wykorzystaniem ESP - część 1


Pomocna odpowiedź

2 godziny temu, czeslaw napisał:

@ReniferRudolf

Ad2 Tak jak napisałem powyżej, powinna być przekazywana przez te dwa kody, zacytowane powyżej.

Pierwszy znajduje się w pliku serwera arduino a drugi w pliku 'index. html' wgranym do spissf. Przypuszczam, że błąd jest w tym drugim zacytowanym kodzie.

Spodziewałem się, że skomentujesz dokładniej, w jaki sposób wartość tej zmiennej miałaby niby stać się dostępna w kodzie serwera (domyślam się, że nie pisałeś sam tego kodu, ale skądś zaczerpnąłeś?).

Skoro mówisz, że: 

2 godziny temu, czeslaw napisał:

Ad3, zmienna tekstowa 'mycode'  o nadanej wstępnie przypadkowej wartości "x" jest zaimplementowana w kodzie serwera. Po pobraniu tekstu przesłanego z formularza html powinna być zastąpiona tym tekstem.

to ponawiam pytanie: w jaki sposób, w którym miejscu kodu, ma się to wydarzyć? Zmienna globalna String mycode="x" w module serwera nie jest nigdzie modyfikowana w zacytowanym przez Ciebie kodzie, dlatego ma na zawsze wartość "x".

🤔🤔Wygląda na to, że w Twoim programie na serwerze nie ma w ogóle przetwarzania wartości otrzymanej z formularza html (innymi słowy żądanie GET pod adresem serwer/mycode nie robi nic poza wyświetleniem na konsoli jakiejś zmiennej globalnej, akurat o nazwie mycode, która akurat ma wartość "x").

Link do komentarza
Share on other sites

@ReniferRudolf Wygląda na to, że w Twoim programie na serwerze nie ma w ogóle przetwarzania wartości otrzymanej z formularza html (innymi słowy żądanie GET pod adresem serwer/mycode nie robi nic poza wyświetleniem na konsoli jakiejś zmiennej globalnej, akurat o nazwie mycode, która akurat ma wartość "x").

Otóż to: Chodzi o to by formularz przekazywał do serwera wprowadzony tekst a nie przekazuje. A dokładnie chodzi o wprowadzenie odpowiedniej ku temu modyfikacji kodu. Sam sobie z tym nie poradziłem. Tego bym ewentualnie oczekiwał od któregoś z uczestników jeśli by to, broń boże, nie było dla niego zbytnią subiekcją a tylko małym treningiem.

 

 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

2 godziny temu, czeslaw napisał:

@ReniferRudolf Chodzi o to by formularz przekazywał do serwera wprowadzony tekst a nie przekazuje. A dokładnie chodzi o wprowadzenie odpowiedniej ku temu modyfikacji kodu.

 

 

Mówiłeś, że w pytaniu chodzi o znalezienie błędu w kodzie 😏

A tymczasem chodzi o pomoc w zaimplementowaniu pewnej funkcji serwera HTTP  - konkretnie jak rozumiem brakuje Ci parsowania query string, czyli tego ciągu znaków, który znajduje się za znakiem zapytania w "linku", przez który wysyłasz zapytanie do serwera (ten link koduje nazwy i wartości pól z formularza).

Nie znam szczegółów środowiska i bibliotek, które używasz, żeby podawać tu jakieś gotowce - może ktoś inny wspomoże.

Ewentualnie ta lektura może być inspiracją: https://techtutorialsx.com/2017/12/17/esp32-arduino-http-server-getting-query-parameters/

Edytowano przez ReniferRudolf
Link do komentarza
Share on other sites

@ReniferRudolf

Dwa zdania gwoli wyjaśnienia:

Projekt który, nie bez powodu tutaj w tym temacie "Tworzenie interfejsu sieciowego z wykorzystaniem ESP" kolegi AlkoMata zamieściłem jest poniekąd przeróbką jego projektu z moim nieudolnym dodatkiem funkcji polegającej na możliwości wprowadzaniu do serwera z urządzenia klienckiego (smartfona, czy laptopa) dowolnych ciągów znaków.  Myślę, że dodanie tej dodatkowej funkcji do pierwotnego projektu byłoby użyteczne nie tylko dla mnie ale i dla innych uczestników Forbota. Ja swoje projekty ESP tworzyłem do tej pory na platformie lua a ponieważ ta platforma nie daje wsparcia na ESP32 to przerabiam swoje projekty na platformę arduino. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Siedzę przy podobnym projekcie. Chcę stworzyć WebApp ASP.NET Core (Backend) i React (front), Database w AzureDB. Robić użytkowników i łączyć się z ESP za pomocą API. Z embedded dev czuję się znacznie słabiej, mam nadzieję, że znajdę tu kilka wskazówek. Na pierwszy rzut oka widzę fundament, którego szukałem - muszę traktować ESP jako oddzielny server. Co w sumie nieźle otwiera mi oczy - dzięki 😄.
Jeśli się mylę w którymkolwiek stwierdzeniu. Proszę o poprawę. Jest to projekt do mojego portfolio - każdą konstruktywną uwagę uznaję za cenną :D

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.