Skocz do zawartości

PCB - CNC - Laser


elektryczny22

Pomocna odpowiedź

Witam, Potrzebuje zrobić sobie płytki prototypowe a nie chce mi się bawić w wytrawianie. Pomyślałem że użyje mojej CNC. Niestety nie nadaje się za bardzo bo potrzebuje zrobić pinpady pod STM32 (0,5 mm pomiędzy osiami nóżek). Pomyślałem że podłącze do niej laser. I tu pojawia się problem. Na Ali jest ich cała masa. Który wybrać i czym się kierować.

Pytanie czy ktoś ma doświadczenie w tym temacie i może coś podpowiedzieć. Czy jestem w stanie uzyskać tak wąską kreskę ? Na YT znalazłem film na którym jest to możliwe. Pytanie czy na mojej "zabawkowej CNC" i laserze z ALi za około 500 zł dam radę ?

1614935888943.jpg

Edytowano przez elektryczny22
Link do komentarza
Share on other sites

laserem tak, ja mam laser 20w ale mi nie graweruje pcb  chociaz sklep podaje ze graweruje ,najlepiej kup najmocniejszy na jaki cie stac .co do twojego cnc to zalezy od precyzji z jaka pracuje taniej ci wyjdzie zamowic plytki w chinach 

Edytowano przez keylock11
Link do komentarza
Share on other sites

Chodzi o prototypy jak pisałem. Wychodzi na to że można je pomalować spraywm i to wypalać. Widziałem też że można jechać po płytce światłoczułej. Laser zamówiony 30W. Zobaczymy jak się sprawdzi (widziałem że krawędzie mogą być poszarpane). Jak nie to będzie do grawerowania.Będę robił metodą fotochemiczną. Wydaje się że ma najlepsze efekty przy drobnym rastrze z metod domowych oczywiście.

 

Link do komentarza
Share on other sites

laser graweruje z dokladnoscia 0,05mm , nigdy mi sie nie zdarzylo zeby krawedzie byly poszarpanie ,tak mozesz pomalowac ale wypalisz tylko farbe dalej musisz wytrawic chociaz mocniejszy laser moze zdac egzamin ,uwazaj zeby sie nie dostal dym do soczewki lasera bo ja automatycznie spalisz 

 

Edytowano przez keylock11
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.