Skocz do zawartości

[Inne] Rambo 1 orange! - czyli dziwadło na kółkach


Pomocna odpowiedź

Witam.

Chciałbym dziś zaprezentować wam mojego pierwszego robota.Robot jest prosty i skromny

tak jak to pierwszy robot 😅

Na razie ,jako że są to moje początki z robotyką, robot jest zdalnie sterowany (radiem z dziecięcej zabawki). Następne jego wersje (czyli ""rambo 2","rambo 3"itd) będą miejmy nadzieje trochę bardziej złożone (czujniki...itd kamerka itp.) nie będę się tu rozpisywał bo nie ma o czym robot jest prosty i skromny jak już mówiłem.Na mojego robota składają się:

-2 przerobione serwa RC marki acme

-2 koła montażowe do serw

-2 kółka z zestawu do budowania podwozia samolotu zdalnie sterowanego (dostępne na all.)

-cała elektronika została złożona z różnych części wszyscy chyba powinni wiedzieć jakich...

-płyta spienionego PCV 3mm

-specjalistyczny klej do PCV "ACRIFIX"

-folia do wyklejania reklam ekologiczna

-jako że obrotowych kółek nie było na stanie to zrobiłem przednie kółko z lego młodszego brata...

-Pakiet zasilający sześć akumulatorów AA

O to kilka fotek:

i od boku:

i z bliska:

Króciutki skromny filmik też kręcony w pokoju młodszego brata bo w moim panuje nie miłośerny bałagan (na filmiku jedzie wolno bo akumulatorki są już na wyczerpaniu...) :

https://www.youtube.com/watch?v=4Hhuo45pcKo

IMG_4bd5ee48b26fc2487.thumb.jpg.40b9f469482244220a4094b3d9ee5cd8.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Przeniosłem temat do Projektów nieukończonych, ponieważ jak już ktoś zauważył twój "robot" to zdalnie sterowana zabawka w nowej obudowie. Jak dodasz do konstrukcji jakieś czujniki, tak aby pojazd poruszał się choć po części autonomicznie, wtedy będzie można nazwać go robotem.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki za odpowiedz z tą zabawką to bym się nie do końca nie zgodził (bo układy robiłem sam)

no ale może źle cie zrozumiałem czy coś takiego a jeżeli chodzi o czujniki to w tej

wersji zostanie tak jak jest już zaczynam projekt "Rambo 2 green" tam będą czujniki sharp'a

a 3 to będzie line fllower wiem jestem ambitny jak małe dziecko ale lubię planować przyszłość

a tak w ogóle to dzięki że poinformowałeś mnie dlaczego przeniosłeś to do innego działu.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.