Skocz do zawartości

Blendera czas zacząć – czyli podstawy grafiki 3D


Grzegorz_G

Pomocna odpowiedź

Super poradnik. W pracy pojawiła się u nas drukarka 3D i myślałem właśnie nad zaproponowaniem blendera do projektowania modeli. Od siebie dodam, że zamiast skalować nowy obiekt, bardziej intuicyjne jest wpisać jego wymiary poprzez kliknięcie N->Item->Dimensions. U mnie blender nie przyjmuje przecinka przy przesuwaniu lub skalowaniu, używałem kropki np. zamiast S X 0,0825 Enter, S Y 0,01935 Enter, S Z 0,0006 Enter musiałem wpisywać S X 0.0825 Enter, S Y 0.01935 Enter, S Z 0.0006 Enter

Pozdrawiam

  • Lubię! 1
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dziękuje za uwagi. Obydwie słuszne. Błąd z przecinkiem jest skutkiem używania klawiatury numerycznej. Blender traktuje ten klawisz jak kropkę, natomiast mój edytor tekstu ten sam klawisz interpretował jako przecinek.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

7 godzin temu, krzstasiak napisał:

Super poradnik, prosimy o więcej . R E W E L A C J A !

Swoją przygodę z Blenderem zacząłem jakieś pół roku temu, w czasie Świąt Bożego Narodzenia. Więc wbrew pozorom nie jestem specjalistą od Blendera. Kolejne części napiszę, tylko najpierw się ich nauczę.

Link do komentarza
Share on other sites

Rób kolejne poradniki, bo naprawdę dobrze Ci to wychodzi. 
Blender to program, ktory rozwija sie dosyc szybko. i bardzo mi podeszła jego filozofia modelowania te skróty są Extra co poukładali ale, i cały proces tworzenia od modelowania zarządzania warstwami grupami obiektów izolowania obiektu izolowania fragmentu obiektu modyfikatory nakładanie tekstur cały proces jest jakby to powiedzieć pod ręką i idzie wszystko bardzo szybko. 
Ja osobiście korzystam z XP-Pen Deco Mini7 drawing pad i mogę polecić. Pracuje na Blender i Adobe Photoshop. Te a6 są troszkę za małe, do sculptu to jeszcze ale da się to poczuć przy malowaniu tekstur. Po jakimś czasie raczej będziesz chciał wymienić na coś większego.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.