Skocz do zawartości

Własny asystent głosowy - Prosty bot głosowy w pythonie


Ruby

Pomocna odpowiedź

Ogółem chciałem powiedziec że projekt sam w sobie jest niesamowity. Sam próbowałem kilka razy robić coś podobnego ale nie miałem głowy. Postanowiłem wypróbować twój sposób, zrobiłem nowy plik .py, przekopiowałem cały kod źródłowy z githuba MarianV1.0, zainstalowałem biblioteki, na początku był z nimi problem z playsound z powodu:  playsound is being installed using the legacy 'setup.py install' method, because it does not have a 'pyproject.toml' and the 'wheel' package is not installed. p
ip 23.1 will enforce this behaviour change. A possible replacement is to enable the '--use-pep517' option. Discussion can be found at https://github.com/pypa/pip/issues/8559
ale już zaistalowałem i jest git z pobraniem. Natomiast teraz przychodzi mi jeden problem. Cały program mam w Pycharm, ale też próbowałem w innym programie na innym kompie. Otóż kiedy uruchamiam program, nie jest w ogóle wyświetlone 'Słucham...', tylko po 3 sekundach mówi 'Skoro nic nie mówisz to wyłączam się. Bywaj'. Czas po którym ta komenda się zdarza zmieniłem, ale to nic nie dało, więc chyba mniejsza. Pytanie moje jest, czy da się to w jakiś sposób naprawić ? Chciałbym udoskonalić lekko ten program, ale żeby to zrobić przydałoby mi się żeby z początku działał prawda. Jeśli można by było jestem skłonny nawet do rozmowy głosowej jeśli to nie problem, aby rozwiązać to zjawisko. Poza tym, uważam że kod mimo iż wygląda prosto, to jestem bardzo zainspirowany tym ile czasu musiałeś spędzić nad napisaniem i wymyśleniem tego. Pozdrawiam

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@Adoltchus Bardzo mi miło że się przydał kod 😄 

Pierwsza  kwestia - playsound: 

Możesz z niego zrezygnować, on jest tylko po to by odtwarzać muzykę z pliku. Chyba że jest to istotne dla twojego projektu 😄


Czy w pycharmie wszystko działało poprawnie? Jago testowałem w spyderze głównie i tam działał. Marian ma kilka wad i planuję go poprawić w wolnym czasie ale aktualnie studia zjadają większość mojego wolnego czasu lub raczej skutecznie go redukują.

Pierwsza myśl po opisie problemu to problem z mikrofonem, możliwe że  nie widzi mikrofonu. Ja używałem mikro wbudowanego w laptopie. Możliwe że  inaczej wywołuje się mikrofon na  komputerze (aktualnie nie pamiętam jak to dokładnie działa to uruchamianie). Polecam poszukać info z paczką do rozpoznawania głosu. 

Proszę podeślij mi na priv, screena  z pycharma jak to wygląda dokładnie. 




 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.