Skocz do zawartości

Własny asystent głosowy - Prosty bot głosowy w pythonie


Ruby

Pomocna odpowiedź

2 minuty temu, Ruby napisał:

Skoro Arduino nie da z nim rady to po co o nim wspominać?

Wiesz, ale świat się nie kończy na Uno. Taki na przykład Due spokojnie da sobie radę. O wynalazkach na ESP to już nie wspomnę.

7 minut temu, Ruby napisał:

dodatkowo potrzeba mu zaimplementować  pamięć jakąś bo w innym wypadku nie będzie pamiętał kontekstu rozmowy

To już nie pamięć, a sztuczna inteligencja, i to bardzo zaawansowana. Jeśli chcesz się w to bawić zacznij może od próby zanalizowania zdania wprowadzonego z klawiatury...

Link do komentarza
Share on other sites

@Ruby

Cześć, bardzo ciekawy projekt, postanowiłem także spróbować uruchomić go u siebie, aczkolwiek utknąłem zaraz przy wydawaniu komendy Marian witaj! Wygląda tak jakby nie widział mojego mikrofonu i po 3 sekundach otrzymuje od Mariana komunikat "Skoro nic nie mówisz bywaj.." Pracuje na Macu i nie wiem jak sobie z tym poradzić. Próbowałem także doinstalować moduł "pyaudio" niestety nie można tego modułu zainstalować otrzymuje błąd. Masz jakąś podpowiedź jak sobie z tym poradzić?

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

@Pyrad  Cześć, dzięki za miłe słowa!

Musiał byś popróbować  z samą biblioteką rozpoznawania głosu, sprawdzić czy będzie działało wykrywanie mikrofonu.  Z góry uprzedzam że kod nie jest idealny, ma też problemy z odpaleniem się na  np. pycharmie, pracuje aktualnie nad nowym rozwiązaniem dal Mariana.

Co do modułu "playaudio" mógłbyś przesłać mi błąd jaki się wyświetla?

 

Edytowano przez Ruby
literówka
Link do komentarza
Share on other sites

Cześć @Ruby

Tak jak zalecałeś działam w spyder. Jeżeli chodzi o samą bibliotekę także nie mam chyba połączenia z mikrofonem. Po próbie instalacji mam taki błąd:  

1 error generated.

    error: command 'gcc' failed with exit status 1

ten błąd dotyczy modułu pyaudio a nie playaudio. Bibliotekę playaudio udało mi się zainstalować bez problemu. Ogólnie to wszystko tak jakby działa, tyle że nie widzi mikrofonu.

Edytowano przez Pyrad
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Pyrad ale ja korzystam z biblioteki playsound może spróbuj tego bo wiem ze z jedną biblioteką do odtwarzania dźwięku miałem problem i chyba to było pyaudio.

 

Poczytaj jak działa rozpoznawanie głosu za pomocą biblioteki z której korzystasz i poeksperymentuj z ustawieniami mikro. 

Link do komentarza
Share on other sites

@Ruby

Ogólnie uczę się języka programowania Python, to jest mój pierwszy język programowania, jakieś małe podstawy już mam, Twój projekt przypadł mi do gustu, daje dużo satysfakcji 🙂 chciałbym także go ulepszyć po swojemu i docelowo wdrożyć do sterowania urządzeniami w domu.

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć. Bardzo mi się podoba prostota i przejrzystość bota, szukałem czegoś co będzie wykonywać moje polecenia na zasadzie wykonania skryptu w bash. póki co proste rzeczy jak zamknij/otwórz roletę w salonie, podaj temperaturę w pokoju itp.. Ciekaw jestem jak się dalej projekt rozwinie, i trzymam kciuki by znalazł się czas na rozwój.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

@paco52327 cześć 😄 

Niedługo minie rok od powstania tego bota 😄 a w sumie nic więcej się nie zmieniło w nim. Planowałem przejść na technologię RASA ale pojawiły się nowe zainteresowania i ogólny brak czasu 😕 

Jeśli chcesz się bawić w otwieranie rolet to zawsze można kupić inteligentne przełączniki i połączyć je z google asystentem, siri lub alexą  będzie to miało więcej sensu. Jak chcesz samemu coś robić to już lepiej w pythona  iść i zrobić coś na wzór tego co Ja tu zrobiłem albo ogarnąć RASA.

Aktualnie nie mam pomysłu jak bym mógł ten projekt  bardziej rozwinąć tak więc na dzień dzisiejszy, jakiekolwiek prace nad nim zostają zawieszone 

Link do komentarza
Share on other sites

6 godzin temu, Ruby napisał:

@paco52327 cześć 😄 

Niedługo minie rok od powstania tego bota 😄 a w sumie nic więcej się nie zmieniło w nim. Planowałem przejść na technologię RASA ale pojawiły się nowe zainteresowania i ogólny brak czasu 😕 

Jeśli chcesz się bawić w otwieranie rolet to zawsze można kupić inteligentne przełączniki i połączyć je z google asystentem, siri lub alexą  będzie to miało więcej sensu. Jak chcesz samemu coś robić to już lepiej w pythona  iść i zrobić coś na wzór tego co Ja tu zrobiłem albo ogarnąć RASA.

Aktualnie nie mam pomysłu jak bym mógł ten projekt  bardziej rozwinąć tak więc na dzień dzisiejszy, jakiekolwiek prace nad nim zostają zawieszone 

Z roletami aktualnie tak mam, ale brakuję mi czegoś 😜 szkoda, że projekt zawieszony liczę, że pojawi się chwilką i pomysł na kontynuację.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dnia 6.03.2022 o 05:13, paco52327 napisał:

Z roletami aktualnie tak mam, ale brakuję mi czegoś 😜 szkoda, że projekt zawieszony liczę, że pojawi się chwilką i pomysł na kontynuację.

Możliwe że w ramach zaliczenia na  studiach z  algorytmów uczenia maszynowego, Marian zostanie reaktywowany 😄 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.